"Україна поки не продемонструвала свою готовність відреагувати на стурбованість ЄС", - вважають у Брюсселі.
Євросоюз звинувачує Україну і Росію, а також ряд інших країн, у перешкоджанні міжнародній торгівлі, повідомляє видання Deutsche Welle.
Критичні зауваження міститься у щорічній доповіді Європейської Комісії, присвяченій торговим бар'єрам, що вийшла незадовго до саміту G20 в Санкт-Петербурзі. У документі зазначається, що в 2012-му в усьому світі зросли ввізні мита, особливо в Росії, Бразилії, Аргентині, а також в Україні.
Зокрема Єврокомісія стурбована прийняттям Верховною Радою закону про утилізаційний збір з іномарок. Брюссель вважає, що впровадження цього механізму "дуже серйозно вплине на двосторонні відносини". Тому в Європі сподіваються, що Україна зробить все, щоб цей норматив не набув чинності.
У доповіді також наголошується, що українські офіційні особи середньої ланки нещодавно розповіли про плани фінансово стимулювати покупців вітчизняних автомобілів. У Брюсселі вважають це ще одним кроком, який суперечив міжнародним торговельним правилам.
Не зустріли схвалення у європейських партнерів і останні рішення Києва щодо імпорту коксу та коксівного вугілля. Так, Україна несподівано ввела повну заборону імпорту коксу, який традиційно поставлявся переважно з Євросоюзу. Згодом заборону замінили квотою, розмір якої значно нижчий, ніж потрібно, враховуючи сформовані комерційні відносини, наголошується в доповіді. Обґрунтувати ці заходи Київ намагався міркуваннями охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища. "Однак не слід робити це вибірковими, дискримінаційними кроками, спрямованими проти імпортних продуктів", - вважають в Єврокомісії.
Автори доповіді також розкритикували законодавчі бар'єри для імпортної продукції в секторі відновлюваної енергетики.
"Україна поки не продемонструвала свою готовність відреагувати на стурбованість ЄС", - вважають у Брюсселі.
Співробітниця прес-служби єврокомісара з торгівлі Хелен Беннер повідомила DW, що Єврокомісія все ще не подавала скарг на Україну в СОТ і не застосовувала жодних санкцій. Проте, за інформацією Беннер, Євросоюз веде консультації з українською владою на двосторонньому рівні, намагаючись домогтися скасування протекціоністських заходів.
Нагадаємо, з 1 вересня в Україні набув чинності закон про утилізаційний збір. Раніше, з 14 березня, строком на три роки були введені спеціальні мита на імпорт в Україну нових легкових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.
Також нагадаємо, що окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ПАТ Алчевський металургійний комбінат і ПАТ Алчевський коксохімічний завод до Кабінету Міністрів України, визнавши незаконною Постанову Кабінету Міністрів України № 225 від 13 березня 2013 року Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року №1201, що регламентує введення квоти на ввезення вугілля і забороняє імпорт коксу та напівкоксу, а також роторного вугілля.
Додамо, що український Кабмін відмовився від неоднозначних пунктів у законопроекті про Митний тариф (№ 2105а), який входить в пакет євроінтеграційних, після чого парламент сьогодні схвалив його в першому читанні 365 голосами при необхідному мінімумі 226.
Як розповів керівник профільного парламентського комітету Віталій Хомутиннік, презентуючи проек , з нього прибрали норми про підвищення повних ставок ввізних мит вдвічі, зменшення ввізного мита на відходи та брухт металів з ??5% до нуля і введення його на полівінілхлорид на рівні в 6,5%.