Європейські меблі в Україні коштують шалені гроші

14
0

а роблять їх часто-густо з української деревини

Європейські меблі в Україні коштують шалені гроші, а роблять їх часто-густо з української деревини. Сировину вивозять все більше і все частіше експорт - контрабанда.

Махінатори регулярно дурять закон. Способів багато: від примітивних спроб кількаразового використання одних і тих самих документів, до філігранної підробки усіх дозволів. Не слід забувати і про корупцію на кордоні. З початку року Закарпатська прокуратура порушила 23 кримінальні справи.

Лісів стає все менше, контрабанди - навпаки.

На Ужгородській митниці - не сенсація. Щоденна рутина: затримали деревину, з якої можна робити все. Хоч меблі для королівських покоїв. Але за документами - це звичайні дрова. Віднедавна така оборудка - порушення закону, тож на часі не тільки кримінальна справа, а й роздуми над тим, як завадити злочинцям у майбутньому.

Досі найпоширенішим способом незаконного експорту деревини були махінації із сертифікатами: їх видають тільки тим, хто має право рубати ліс. В іншому разі - ідеться про незаконні рубки.

Митники теж не топчуться на місці. Уже діє комп`ютерна система з виявлення фальшивих документів. А тиждень тому ще й почали діяти нові сертифікати з високим ступенем захисту. Зловмисники ґав не ловлять, теж удосконалюються.

Ось із цього цінного дуба в Європі мали намір зробити звичайні ящики. Супровідні документи вказують, що це заготовки. Цвяхи, якими збиті дошки, непомітні – шкода псувати цінну породу, припускають митники. Та все ж іноді така європродукція таки потрапляє за кордон. Тоді довести незаконність оборудки вкрай важко: треба залучати закордонних колег, щоб ті вилучили необхідні докази та документи. А їх, зазвичай уже встигають позбутися.

Утім, за такі господарські злодіяння закон передбачає мізерне покарання: терміни або умовні або з відстрочкою. А зазвичай - просто штрафи. Та насправді, сьогодні одинадцять відсотків усього експорту України - це деревина і вироби з неї. Якщо торік через західні кордони її перевезли на 15 мільйонів доларів, то нині – у два з половиною рази більше.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також