Європейський суд заборонив Україні видавати Росії Ахмета Чатаєва

10
0

Європейський Суд застосував правило 39 Регламенту Суду і вказав Уряду України на те, що Ахмед Чатаэв, котрий має статус біженця в Австрії, не повинен бути екстрадований до Росії до подальших вказівок.

Центр правової допомоги займався цією справою з 7 січня 2010 року, як тільки про неї стало відомо.

8 січня було подано клопотання про тимчасові заходи. Європейський Суд запросив додаткову інформацію.

Нагадаємо, що українське МВС, яке заарештували Ахмеда Чатаева, заявило днями, що перевіряє справжність статусу біженця Австрійської Республіки у затриманого чеченця

Затримання чеченського біженця викликало скандал в Україні. Вінницька правозахисна група заявила, що українські спецслужби збираються видати Ахмета Чатаева Росії, де у нього під тортурами вибивали зізнання.

Чатаєву в російському концтаборі відрізали руку і катували струмом, підводячи до обрубка руки електропровід. Пізніше Чатаєв зміг утекти з концтабору і отримав притулок в Австрії,

"Його екстрадиція обернеться ганьбою для Києва", заявили правозахисники агентству УНІАН.

В інтерв'ю українському телебаченню голова СБУ Наливайченко заявив, що вважає арешт Чатаева необгрунтованим і скандальним.

При отриманні статусу біженця в Австрії місцева влада врахували той факт, що Ахмед Чатаєв був підданий жорстоким тортурам російськими спецслужбами у Чечні.

Чатаєв уже кілька років живе в Австрії з офіційним статусом біженця. Коли на новорічні свята він приїхав в Україну, 3 січня його затримали співробітники міліції Ужгорода. А 6-го місцевий суд вирішив тримати його в слідчому ізоляторі для подальшої екстрадиції до Росії.

Як повідомила в зв'язку з цим американська радіостанція "Свобода" з посиланням на експертів з прав людини, якщо Україна погодиться на екстрадицію чеченського біженця, це може викликати міжнародний скандал.

Правозахисні організації України, Всеукраїнська Організація "Тризуб" ім. Степана Бандери, а також Міжнародний антиімперський Фронт виступили з серією заяв і вимог звільнити Ахмеда Чатаева.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також