З 15-ї спроби: Палата представників США обрала спікера

10
0

Палата представників США все ж змогла обрати спікером основного кандидата — республіканця Кевіна Маккарті. Для цього парламентарям знадобилося 15 спроб.

Як пишуть пишуть CNN та New York Times, палата представників не могла обрати спікера протягом п'яти днів — найдовше з 1859 року. Через це була паралізована робота цього органу, адже парламентарі не могли скласти присягу до обрання спікера.

І хоча Республіканська партія у цьому органі має незначну більшість, близько двох десятків представників правого крила партії не підтримували Маккарті. Проте зрештою йому вдалося отримати голоси більшості однопартійців, які раніше голосували за інших кандидатів.

Для цього політику довелося піти на низку поступок, які послаблять його владу та посилять вплив представників правого крила партії.

Наприклад, Маккарті погодився дозволити одному депутату будь-коли ініціювати дострокове голосування для вигнання спікера. Також політик пообіцяв надати правому крилу партії більш ніж третину місць у впливовому комітеті, який контролює, які закони виносяться на обговорення та як вони обговорюються.

Крім того, у Палаті представників сталася ще одна історична подія — Хакім Джефріс очолив демократів, ставши першою темношкірою людиною, яка стала головою фракції.

Спікер Палати представників США є політичним і парламентським лідером цього органу та фактично третьою людиною в ієрархії політичної системи Сполучених Штатів.

Палата представників обирає свого спікера на початку роботи нового Конгресу в разі смерті, відставки чи звільнення попереднього спікера.

Попередня спікерка Ненсі Пелосі оголосила, що покидає цю посаду та не буде переобиратися лідеркою від демократів у наступному Конгресі, через день після того, як республіканці забезпечили більшість у нижній палаті Конгресу США.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також