З Голландії до Берегова: авангардна художниця Агота Вереш презентувала свої твори на Закарпатті (ФОТО)

4
1

20 січня у Берегові відбулася презентація виставки картин художниці Аготи Вереш під назвою «Шлях додому». Вона приурочена до Дня угорської культури.

Закарпатка Агота Вереш нині мешкає у Голландії, однак не забуває про рідну домівку. Більшість робіт - у стилі абстракціонізму.

На відкриття виставки у приміщенні Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ завітали Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, ректор ЗУІ Ілдика Орос, екс-Генконсул Угорщини в місті Берегові Ендре Саліпскі та інші.

За словами Аготи Вереш у своїх роботах вона не тільки намагалася змалювати певний пейзаж, а й передати емоційні та психологічні почуття людини через кольори, форми та символи. Для неї особисто "шлях додому" - це вічний пошук, в тому числі очікування та прагнення змін, але головне - це глибокі внутрішні переживання людини.

— Моя «дорога додому» веде у рідне село. Вірю, що для Аготи Вереш рідним назавжди залишиться Берегово, і навіть якщо вона тепер живе у Нідерландах, рідний край назавжди залишиться у її серці, – зазначив Ендре Саліпскі.

Виставку можна буде переглянути до 20 лютого 2019 року.

Довідка. Агота Вереш - член Товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса (2005). Член Угорської художньої спілки (2017).

Народилася 12 лютого 1972 року в місті Берегово, що на Закарпатті. Навчалася у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення. Працювала у Закарпатському обласному угорському драматичному театрі, бере участь у постановках Берегівського угорського театру.

Своїм вчителем вважає батька – відомого закарпатського художника Петра Вереша. Також ілюструє книжки, навчала дітей малюванню в Будинку школярів у Берегові.

У 2002 році дебютувала з першою персональною виставкою в Мукачеві в галереї «Святого Мартина». Персональні виставки проходили в Берегові, Києві, а також у Польщі, Угорщині, Нідерландах та Бельгії.

22 серпня 2013 року у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді Агота Вереш була нагороджена Срібним Хрестом Угорської Республіки.


Коментарі

П
Петро

Діти в садочку не хужі художники.

Читайте також