
Президент Віктор Янукович на мітингу-реквіємі в Борисполі, приуроченому до річниці початку Великої Вітчизняної війни, припустився прикрої обмовки: заявив, що "святий обов’язок" влади – "уможливити нові трагедії".
"Наш святий обов’язок перед загиблими подолати тіні минулого, уможливити (очевидно, президент хотів сказати унеможливити – ред.) нові трагедії. Зазіханням на мирне майбутнє України буде дана миттєва і жорстка відповідь, звідки б ці намагання не виходили", - заявив Янукович.
При цьому він зауважив, що війна не закінчиться, доки не буде похований останній солдат.
Янукович пообіцяв, що держава допомагатиме у пошуку і перепохованні загиблих під час війни.
За його словами, тінь війни закриватиме сонце, поки в суспільстві є охочі спекулювати на трагічних подіях 70-річної давнини і хто прагне будувати свій політичний успіх на пам’яті мільйонів жертв найстрашнішої трагедії 20 століття.
Сьогодні у Борисполі перепоховали останки 493 загиблих військових, які були знайдені під час пошукових робіт на території поблизу міста Бориспіль та інших районів Київської області.