З осені зростає активність злочинних груп

6
0

які спеціалізуються на переправленні нелегальних мігрантів

    Проведений аналіз міграційної ситуації на західних кордонах України свідчить про те, що в осінній період помітно зростає активність злочинних груп, які спеціалізуються на переправленні нелегальних мігрантів. Особливо це стосується словацької та польської ділянок кордону. Дана ситуація пов’язана насамперед з тим, що до настання холодів злочинці намагаються переправити через кордон якомога більше мігрантів, оскільки сніг та мороз ускладнюють як пересування, так і утримання нелегалів у прикордонних районах.

 Часто переправники, отримавши від мігрантів гроші, залишають їх напризволяще в невідомій місцевості без будь-яких засобів до існування. Як відомо, вихідці з країн Азії не пристосовані до українського клімату, що може призвести до непоправних наслідків. Пригадаємо минулорічну трагедію, яка сталася з сім’єю нелегальних мігрантів із Чечні. Вказавши неправильний маршрут, переправник залишив жінку з чотирма дітьми в горах. У результаті троє дівчаток загинули від виснаження та переохолодження.

    Непоодинокі випадки, коли прикордонні наряди виявляють поблизу кордону тіла нелегальних мігрантів, які загинули від холоду.

    З початку 2008 року на ділянці відповідальності Західного регіонального управління за незаконне перетинання кордону було затримано майже 2,5 тисячі осіб. Притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 204 Кодексу України про адміністративні правопорушення (спроба незаконного перетинання) – 1 227 осіб, за статтею 203 (порушення правил перебування іноземців  на території України) – 906 осіб.

    Органами дізнання регіонального управління порушено 49 кримінальних справ за статтею 332 Кримінального кодексу України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України).

    Нагадуємо,  що статтею 332 Кримінального кодексу України за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Також дії злочинців підпадають під статтю 135 Кримінального кодексу України «Залишення в небезпеці». Тобто коли переправники вчиняють дії, передбачені статтею 332, вони одночасно свідомо залишають нелегальних мігрантів  в небезпечному для життя стані і позбавляють їх можливості вжити заходів для самозбереження. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років. А якщо внаслідок таких діянь настає смерть особи або інші тяжкі наслідки – то згідно ч.3 статті 135 Кримінального кодексу України вони  караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    Державна прикордонна служба України вважає своїм обов’язком поінформувати громадськість про відповідальність за протиправні діі на державному кордоні.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також