За півроку 100 тис. закордонних угорців схотіли заприсягти у вірності Угорщині

7
3

До відповідних угорських установ надійшла вже 100-тисячна заява з приводу отримання угорського громадянства за спрощеною процедурою. Про це повідомив в угорському парламенті віце-прем"єр-міністр Угорщини Жолт Шем"єн.

 

За його словами, близько 65 відсотків заяв вже опрацьовано, процедура складання присяги тими, які здобули громадянство, здійснюється безперевно. Наразі відповідну присягу склали близько 10 тисяч громадян. Незабаром завдяки інформатизації цієї процедури процес складання присяги прискориться, сказав угорський віце-прем"єр-міністр.
 
Будапешт розраховує, що до кінця 2011 року із заявами з приводу набуття угорського громадянства звернеться щонайменше 200 тисяч закордонних угорців, насамперед сусідніх країн. За даними спеціального міністерського повіреного у цих справах Томаша Ветзела, 90 відсотків таких заяв надходить від громадян Румунії та Сербії. Однак конкретні дані щодо здобуття громадянами сусідніх країн угорського громадянства офіційний Будапешт надавати відмовляється.
 
Раніше Жолт Шем"єн зазначав, що заяви для здобуття угорського громадянства безперешкодно подаються і в Україні, однак у цьому існують юридичні проблеми, бо в Україні не визнається подвійне громадянство.
 
Як повідомляло агентство, прийнятий торік парламентом Угорщини закон щодо спрощеної процедури отримання угорського громадянства набув чинності 20 серпня 2010 року, але практично почав застосовуватися з 1 січня 2011 року.
 
Заяву на отримання угорського громадянства можуть подавати іноземні громадяни або їхні нащадки, які були громадянами Угорщини до 1920 року або у 1940-1945 роках, розмовляють угорською мовою і не становлять загрози національній безпеці. Раніше процедура тривала 1-1,5 року, з січня 2011 року - лише три місяці.

Коментарі

Т
Тарас

А на обличчя наших олігархів нецікаво подивитись? Більшість з яких мають ізраїльське громадянство і володіють більшістю підприємств Українию Чи то Пітю твої одновірці?

M
miki

V ukraine zemli svobodnoj uze netu (Zakarpatje).A ludi u kotorix polucitsja najdut 60sebja i Hungari.

П
Пітьо

Цікаво буде подивитися на вираз обличчя навоспеченого громадянина Угорщини, жителя села нашої області, коли йому повідомлять, що він, як іноземець, НЕ МАЄ ПРАВА володіти земельною ділянкою сільгосппризначення. Земельний пай - тю, тю !

Читайте також