Вчора 18 листопада стало відомо про викриття двох осіб, громадянки України та громадянина США, які планували вчинити фізичне насильство щодо глави Міністерства аграрної політики та продовольства Романа Лещенко.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський скликав з цього приводу прес-конференцію, на якій розповів трохи деталей про замах. Американець та його спільниця зустрілись з підставним «кілером» 17 листопада в одному з київських ресторанів, пише nv.ua.
У фрагменті, презентованому журналістам, іноземець каже, що не наказує вбивати міністра, але буде не проти, якщо це необхідно. Завдаток становив $20 тис.
Цікаво, що журналісти зрозуміли про якого замовника йдеться, тоді, коли міністр агрополітики послався на своє інтерв'ю газеті Kyiv Post від 27 січня, де йшлося про конфлікт.
Це — Курт Гросанс, підприємець із Північної Дакоти, який декілька разів позивався проти Лещенка як в Україні, так і в США, а також писав на нинішнього міністра заяву в поліцію.
Ще у 2018 року Лещенко був керуючим агрофірми Гросанса, яка інвестувала $350 тис. у ферму в Житомирській області, ще $650 тис. вклала в сільгосптехніку.
Інвестор мав намір вирощувати в Україні сою, кукурудзу та пшеницю. На сайті компанії йшлося, що вона планує розширення посівних площ до 10?000 га з рентабельністю 40%.
«Його мрія перетворилася на жах, коли він призначив Лещенка директором своєї компанії, де той працював у березні — вересні 2018 року, — писала Kyiv Post в іншій статті. — Згідно з банківськими переказами, які перевіряли суди України та які має Kyiv Post, Лещенко таємно перевів близько $250 тис. з ТОВ Гросанс у власну компанію ТОВ Прогрес. При цьому статтею 238 Цивільного кодексу України визначено, що виконавець не може перераховувати собі чи своєму підприємству кошти з підприємства, яке йому не належить».
Гросанс скаржився газеті, що через Лещенка втратив гроші на існування і навіть був змушений закласти свій будинок у США. Декілька місяців у переписці з колишнім керуючим у WhattsApp він питав, коли той поверне гроші. Коли це не спрацювало, Гросанс подав до суду.
Зарубіжний інвестор стверджував, що Лещенко його обікрав, і вимагав віддати йому чверть мільйона доларів. Ексдиректор на початку 2019 року заявив про власне банкрутство та перерахував Гросансові $35 тис. Лещенко стверджує, що зробив так за порадою адвокатів.
Kyiv Post наводить уривок переписки цих двох осіб:
«Якщо ви продовжите тероризувати мене, я передам всю інформацію органам, і ви потрапите до в’язниці», — написав Лещенко.
Гросанс відповів: «Так, але ж ви були директором, і ваші відбитки пальців на всьому цьому. Тож дійте».
«Розуміючи, що перед таким важливим призначенням президентові України точно було відомо, хто такий Роман Лещенко, я здивований, як такій людині можна довіряти посаду міністра настільки важливої для України галузі. Хочу запевнити усіх, що я зроблю все для того, щоб ситуація навколо Романа Лещенка була висвітлена в закордонних ЗМІ. Як іноземний інвестор я вболіваю за Україну та вважаю, що призначення подібних „реформаторів“ руйнує інвестиційний клімат для України» (цитата за РБК-Україна).
Зрештою, за кілька днів до вступу на посаду Лещенко… повернув гроші Гросансові, але не в доларах, а в гривнях. Ураховуючи різницю курсів, іноземець отримав не $250 тиc., а $230 тис., після чого подав новий позов проти свого екскеруючого, тепер вимагаючи відшкодування збитків у сумі $485 тис. За словами Гросанса, через бізнес-партнера він втратив два врожаї, позбувся оборотних коштів і не міг інвестувати.
Лещенко у свою чергу звинуватив Гросанса у шахрайстві, бо той начебто контрабандою завозив в Україну генно-модифіковане насіння сої, яке збирався використати всупереч законодавству.
Перший процес у справі завершився на користь українського міністра. Американець готувався продовжити спір, писало видання.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!