Відтепер за вбитого звіра садитимуть за ґрати, а за прогулянку лісом з рушницею без ліцензії на мисливство штрафуватимуть на 10 тисяч гривень.
Таких змін від нового парламенту чекає лісове господарство України.
За високим парканом - 70 гектарів лісу, де розводять диких кабанів у природному вольєрі.
тварини майже ручні, бо диких кабанів тут годує людина. Лісники сподіваються, що через якийсь час свині розплодяться, і тоді їх можна бути відпускати у дику природу та продавати в інші господарства.
Нині полювання - з одного боку, прибутковий бізнес, з іншого - елітарне хобі.
М'ясо мисливці забирають рідко, їх цікавлять трофеї.
Степан і Петро - місцеві жителі. Кажуть, цінуються ікла самців кілограмів за 200. Петро полював років з десять тому, бо тоді йому це було по кишені - ліцензія була десь 100 гривень.
Нині в угіддя, кажуть чоловіки, дедалі частіше заїжджають позашляховики і лісом ходять з іменними рушницями. Тому звіра і поменшало.
Раніше кабани забрідали в село і вешталися городами, а нині для них спеціальні умови і свій персональний вольєр. У лісовому господарстві не приховують - браконьєрів вистачає. Охорона проти них вже має вогнепальну зброю, та й це не завжди допомагає.
Суворі закони щодо браконьєрів свого часу врятували Німеччину, Литву, Польщу. Але у випадку з Україною ще не зрозуміло, чим цей закон може обернутися. Лісники кажуть, їхнє діло маленьке - поновити кількість диких тварин. Принаймні на цих житомирських гектарах навесні вони сподіваються побачити до 40 смугастих поросят.