Закарпатка украла в ощадбанку кредит на суму 125 тис у.о.

11
2

За інформацією начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави, в ході прокурорської перевірки встановлено.

У березні 2008 громадянка Ч. уклала з філією Закарпатського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України" договір про іпотечний кредит на отримання грошових коштів у сумі 125 тис. доларів США для придбання житлового будинку та земельної ділянки у м. Ужгород.

Виявилось, що для оформлення кредиту жіночка подала підроблені документи про те, що вона нібито працює у приватного підприємця і отримує у нього зарплату, хоча це була неправдива інформація. Як показала перевірка, вона ніколи у того підприємця не працювала.

Окрім того, як виявилось, реальна вартість будинку та земельної ділянки, для придбання яких спритна жіночка брала кредит становив 70 тис. доларів США. Тобто і тут вона вказала неправдиву інформацію.

З отриманих кредитних коштів громадянка Ч. купила вказаний житловий будинок та земельну ділянку, а залишок - 55 тис. доларів США, отримані протиправним шляхом, використала для будівництва сауни з метою її використання в комерційних цілях.
 Внаслідок чого, - пояснює прокурор, - вчинила дії, спрямовані на набуття, володіння та використання коштів, одержаних внаслідок вчинення протиправного діяння, що передувало легалізації доходів.

Кредит вона дотепер не погасила, причому навіть не намагалася це зробити. Отже, внаслідок таких незаконних дій Закарпатському обласному управлінню ВАТ "Державний ощадний банк України" заподіяно матеріальну шкоду в сумі 125 тис. доларів США,

У зв’язку з тим, що Ощадний банк України є державним (100% акцій банку належить державі), неповерненням кредиту завдається шкода не лише інтересам банку, але і державним інтересам.

Тому, наприкінці січня 2011 року прокуратурою області порушено кримінальну справу по факту незаконного заволодіння чужим в особливо великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом ( за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України).

Прокурор додає, що такі випадки – непоодинокі.

Аналогічна справа порушена прокуратурою області на початку березня стосовно громадянина Є., який незаконного заволодів грошовими коштами вказаної банківської установи в сумі понад 125 тис. грн., (ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України).

Коментарі

Л
Люся

Що значить: "Окрім того, як виявилось, реальна вартість будинку та земельної ділянки, для придбання яких спритна жіночка брала кредит становив 70 тис. дол.США. Тобто і тут вона вказала неправдиву інформацію.". Банк при розгляді заяви на видачу кредиту вимагає експертну оцінку об"єкту від акредитованого банком експерта.(тобто, експерта, якому довіряють). Раз дали таку суму кредиту, значить оціночна вартість мала бути як мінімум на 10% більша. Значить в долі не тільки банк.прац., але й експерт.

Л
луц

бу-га-га. працівники банку дали жінці кредит, бо бачили, що документи - липа. отже з них і питайте.

Читайте також