Закарпатські безробітні дбають про благоустрій

4
0

рідних шкіл

Звісно, що державна політика зайнятості населення залежить від темпу і характеру ринкових перетворень. Вона передбачає систему адаптації різних категорій незайнятого населення до вимог ринку праці, а також систему соціального захисту безробітних та осіб з обмеженою конкурентоспроможністю.

Оплачувані громадські роботи – це загальнодоступні види тимчасової трудової діяльності громадян, що не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі.

Для подолання безробіття Хустський міськрайонний центр зайнятості організовує і проводить оплачувані громадські роботи. Участь безробітних у цих заходах допомагає їм зберегти мотивацію до праці, сприяє тимчасовій зайнятості населення та додатковому заробітку. Адже зайнятість сільського населення – болюче питання для кожного з нас. Якщо в місті сьогодні вакансій більше, то у селах їх вибір мізерний. Тож працівники Хустського центру зайнятості налагоджують тісні стосунки з сільськими головами, співпрацювати з депутатським активом.

Сільський голова Липецької Поляни Іван Продан залучення безробітних до громадських робіт практикує вже третій рік. Уперше спільно з центром зайнятості громадські роботи проводились у 2005 році, далі – у 2006-му. На благо громади працювали переважно жінки.  Вони виконували так звані косметичні ремонти соціально-побутових установ (побілку, фарбування). За фахом у селі важко знайти роботу, тож доводиться працювати там, де пропонують.

Цього року голова Хустської райдержадмінстрації В.Кащук видав розпорядження про залучення незайнятого населення до ліквідації наслідків паводку, – продовжує Іван Юрійович. – Тож 17 мешканців села, що знаходились на обліку в центрі зайнятості, було залучено до громадських робіт з продолання наслідків стихії: прочищення русел річок та потічків. Кожен був закріплений за певною вулицею. Тож працювалося охоче, тим більше, що йшлося про безпеку рідного села. А ще й за це платили гроші! Загалом для оплачування громадських робіт у 2005 році було використано 3 тис. 504 грн., у 2006-му – 6 тис. 196 грн., а в 2008-му – 10 тис. 639 грн. Наразі тим, що працювали на громадських роботах продовжено термін перебування на обліку центру зайнятості.

Оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу. Заробітна плата осіб, що беруть участь у громадських роботах, не може бути меншою від мінімального розміру заробітної плати, встановленого законодавством України. Зважаючи на те, що робота з ліквідації наслідків стихійного лиха проводиться в особливо складних умовах, заробітна плата не обмежується мінімальним розміром.

Загалом у районі до участі в громадських роботах за одинадцять місяців було залучено 525 краян (для порівняння у 2002-му – 194). Основні види робіт, які виконували безробітні – це розчищення берегів річок та потічків, ремонт підпірних стінок, мостів, переходів, очистка кюветів доріг і прокладання нових стічних канав, допомога потерпілим одиноким громадянам похилого віку, упорядкування територій населених пунктів. Відрадно, що Хустський міськрайонний центр зайнятості практикує такий вид залучення безробітних до суспільно-корисної праці, адже багатьом мешканцям району це непогана альтернатива, бо і трудовий стаж нараховується, і заробіток непоганий, і, за працею, від домашніх проблем легше відволіктись, і вигода від такого заняття для громади чимала.

Володимир Гуц,
заступник директора
Хустського міськрайонного центру зайнятості

 
 


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також