Закарпатські художники "відтаборували" у Верхньому Студеному

5
0

віддавши шану великому любителеві пленерів угорцю Шимону Голлоші

Засновник однієї зі шкіл угорського образотворчого мистецтва Шімон Голлоші, тривалий час працюючи у Закарпатті, зокрема в Тячеві, палко відстоював пленери. Малювати посеред природи дуже люблятьі сучасні митці. Тож і вирішили один зі своїх пленерів провести в пам’ять видатного угорського живописця.

Ініціювали творчу акцію Товариство угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса (голова Ласло Мадяр) та Ужгородський міський благодійний фонд «Екологія душі» (співголови Володимр Мишанич і Василь Вовчок). Профінансувало десятиденний пленер Товариство угорської культури Закарпаття.

Обрали центром творчих пошуків село Верхній Студений, що у Міжгірському районі. Розміщене в підніжжі гордих Бескидів, воно дарувало натхнення десятьом учаснкам пленеру, серед яких, — Ласло Мадяр, Ференц Ерфан, Роберт Товт, Ласло Сочка, Маргарита Берец, Атілла Коприва, Петер Матл, Агота Вереш, Сергій Біба, Володимир Мишанич.

Сільчани з задоволенням спілкувалися з митцями, дозволяючи змальовувати свої житла, предмети побуту та господарський реманент. Художники мали змогу робити портрети. Мешкали в садибі Василя Славця, який приймає гостей на своєму обійсті за програмою сільського зеленого туризму.

Підбиваючи підсумки пленеру, його організатори зазначили, що інтерес до сільської глибинки Закарпаття не зменшується, а навпаки, зростає. Адже там залишаються традиційні елементи народної культури, а головне, збереглися щире ставлення до гостей і бажання бачити цей світ красивим, духовним.

Про те, що малювали митці і як їм удалося передати красу осінніх Карпат, шанувальники образотсоврчого мистецтва дізнаються з виставки. Її планується відкрити 13 листопада в залах Ужгородського музею архітектури та побуту.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також