
Ще до першого снігу вітер розносив Карпатами чутки й факти про зимові перспективи наших гір. На Закарпатті з робочим візитом побував голова НОК Сергій Бубка, у повітрі Боржавської полонини запахло Олімпіадою ’2022.
Втім це все ще дуже далеко й лише на стадії розмов і планів. А от спортсмени, які найближчим часом можуть захищати честь області та країни на олімпіадах, відзначилися в останні дні осені та на початку грудня. Серед краян вирізнилися сновбордисти, які досить вдало виступили на етапах Кубка Європи.
Протягом двох вік-ендів українські сновбордисти їздили Старим світом. Старт сезону було дано в Австрії. На схилах неподалік Ціллерталя чоловіки й жінки боролися за місця на п’єдесталі першого етапу Кубка Європи. Паралельно в залік спортсменам ішли очки рейтингового змагання європейської лижної федерації. Загалом відкривати сезон з’їхалися майже дві сотні сновбордистів (113 чоловіків та 68 жінок). Звичайно, Кубок Європи не вважається змаганням топ-рівня, втім це не означає, що досягнення на цих турнірах такі вже невартісні. Адже саме ці перегони є трампліном для молодих перспективних спортсменів: тут вони набувають досвіду й готуються до серйозніших стартів. До того ж нерідко на таких турнірах з’являються і провідні світові майстри: хтось відновлюється після травми, хтось набирає втрачену форму, інші намагаються здобути побільше очок для покращення рейтингу.
Саме тому представництво на першому етапі було досить солідне. Приміром переможці серед чоловіків – 30-річний італієць Роланд Фішналлер (срібло на торішній першості світу) та його земляк Едвін Коратті (юніорський чемпіон світу, торішній переможець етапів кубка Європи). Тому можна лише дивуватися тим, хто стверджує, що 7 місце краянина Йосипа Пеняка – це невдача, мовляв, на таких турнірах слід посідати кращі позиції. І навіть 57 місце ще одного закарпатця – юного Олександра Гашпаровича – визначається у порівнянні, адже стартувало аж 113 учасників, причому більшість – уже не новачки на таких змаганнях. Також виступи краян можна порівняти з результатами інших українців: Тарас Бігус – 89, Роман Олександровський – 90 та Даній Мазур – 106 місця! Так само порівнюючи можна оцінити 9 місце Аннимарі Чундак, адже за суперниць мала спортсменок першої двадцятки європейського рейтингу, зокрема Анке Карстенс, Патріцію Кумер та Ніколет Сорбней. До того ж Чундак – єдина світла пляма у складі жіночої збірної України: Ольга Федак завершила виступи аж на 45 позиції, юніорка Олександра Чундак – на 50-й, Олена Рихлівська й Тетяна Романишин – на 51 та 52 місцях, Оксана Дмитрів – на 65-му.
На рейтингові змагання, що відбулися днем пізніше, зареєструвалося трохи менше учасників. У чоловіків все ж число перевершило сотню, тому дуже приєно, що найкращим у цій компанії виявився Йосип Пеняк. Стабільно посередині пелотону (на 52 місці) фінішував Олександр Гашпарович. Серед жінок Аннамарі Чундак не змогла покращити результату попереднього дня – фінішувала на 11 сходинці.
Реабілітуватися ж Аннамарі змогла вже за тиждень, коли в Італії посіла два 5 місця на черговому етапі Кубка Європи в паралельному слаломі та слаломі-гіганті. Причому наша сновбордистка випередила багатьох іменитіших конкуренток, зокрема срібного призера останньої Олімпіади Катерину Ілюхіну. А Йосип Пеняк на цих змаганнях знову піднявся на п’єдестал: у паралельному гігантському слаломі він був п’ятим, а в паралельному слаломі виборов бронзу.