29 березня 2011 року в обласному центрі зайнятості відбулася робоча зустріч по підготовці питань до конференції на тему: «Актуальні проблеми зайнятості людей з інвалідністю Закарпатської області».
Конференція буде проводитися в рамках грант-програми «Служба дистанційного працевлаштування для молодих інвалідів Закарпатської області «Професіонал» за підтримки Мережі Нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи через Карпатський Фонд «Україна».
На зустрічі були присутні: директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, його перший заступник Леся Чиняк, головний спеціаліст юридичного відділу ОЦЗ Михайло Козак, начальник відділу організації профорієнтації Лариса Маргитич, головні спеціалісти відділу організації профорієнтації Ірина Панкулич, Світлана Малюк, директор Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василина Марко, соціальний педагог центру «Вибір» Христина Балог.
Одне з основних питань, яке планується висвітлити на конференції, це допомога інвалідам підняти свою самооцінку, оволодіти навичками самостійного пошуку роботи. Через зневіру у власних здібностях, низьку мотивацію до праці та бюрократизм чиновників люди з інвалідністю не звертаються за допомогою у службу зайнятості.
Досі особливо гострою залишається проблема працевлаштування молодих кваліфікованих інвалідів, які потребують роботу за фахом. Необхідно піднімати питання першого робочого місця, а також стажування, оскільки найскладніше кваліфікованим інвалідам з дипломом працевлаштуватись в організаціях та установах державної форми власності, адже вони не надають інформації про вакансії і мають багато необґрунтованих вимог до кандидатів з числа інвалідів на вільну посаду.
Законом встановлено для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотиривідсоткової квоти. Тобто цей норматив поширюється як на державний, так і на приватний сектор економіки. Якщо роботодавці, керуючись стереотипами «інвалід – непрацездатна людина, яка не може та не вміє повноцінно працювати», не сприймають інвалідів як потенційних працівників, то державні установи взагалі не виконують таких вимог.
Одне з основних питань на конференції буде приділено просвітницькій та роз’яснювальній роботі. Тому Василина Марко звертається до соціальних партнерів за допомогою у співпраці в такому не легкому питанні. Інвалідність не повинна бути перешкодою до зайнятості, не повинна обмежувати в раціональному працевлаштуванні, якщо людина бажає працювати.