Закарпатський екс-директор музея в Пирогові викрав важливі документи і зник?

5
8

Екс-директор Національного музею народної архітектури й побуту в Пирогові Павло Федака після свого звільнення 27 січня викрав документи стосовно кордонів території пам'ятки і зник. Про це заявляє керівник "Студії Мистецьких Ініціатив" Олександр Кочубей.

"Його і призначали директором музею з порушеннями. До цього працював у декількох закарпатських музеях, звідки його виганяли за статтею за розкрадання майна. Це просто кадрова помилка. Хтось із академії наук пам'ятав його високим блакитнооким блондином і назначив його. Може хотіли через нього якісь схеми проводити, але він виявився людиною неадекватною. Маразм страшний був. Спочатку Ганна Скрипник, директор інституту фольклористики імені Рильського, опікувалася ним. Коли побачила, що він з директора перетворився на некеровану істоту, почала його закликати до хоч якоїсь логіки. Але врешті Микола Жулинський, наш знаний академік, взяв його під свій патронат, і вони почали займатися тут своїми справами. За звітами КРУ у музеї прямих фінансових порушень більше, ніж на 4 мільйона гривень. У тому числі брутально було вкрадено 3 мільйона гривень фінансової допомоги фонду Рената Ахметова", - розказав Кочубей. 

За його словами, Павлу Федаці пропонували написати заяву на звільнення за власним бажанням, але він відмовився.

"Оскільки цей музей був у складі Національної академії наук, а в ній за висновками КРУ на сотні мільйонів гривень порушення, то на це діло забили. А після того, як навколо музею відбувся скандал, замість того, щоб вигнати і покарати паразита, скинули музей у мінкульт. У Міністерстві культури розібралися з ситуацією, запропонували Федаці написати заяву за власним бажанням. Відмовився. Перейти на якусь іншу маленьку посаду - також відмовився. От і звільнили врешті. Коли він дізнався про це, взяв собі лікарняний заднім числом, зібрав всі документи стосовно території музею й втік. А там дуже непроста ситуація, практично не має чітких кордонів території музею. Коли проводили реконструкцію, шматок села потрапив на територію музею. Людей відселили, нібито дали гроші на квартири, але територію цю не приватизували. То деякі повернулися, приватизували свої будинки і живуть далі. А цей негідник вкрав документи і втік. Райвідділи міліції Києва оголосили між собою конкурс - хто перший знайде, тому торт", - зазначив Олександр Кочубей. 

Новим директором музею в Пирогові призначили політолога Дмитра Зарубу, екс-заступника голови Держслужби туризму і курортів.

"Перше враження справив як адекватна, нормальна людина", - зауважив Кочубей.

 
Довідково: Павло Федака є керівником Закарпатської "Просвіти".
 
На фото: екс-директор музею в Пирогово з сином

Коментарі

ЄЯ
Євген Ясінський

Стаття - суцільне лайно. Замовна і неправдива.Соромно за тих, хто її там писав, тут розміщював і коментує у такий прихований спосіб. Це Вам не за чужими сторінками у фейсбуці з кущів підглядати і честі не додасть. Тут і зараз нищать нашу культуру і справжніх вчених, у яких слово "професор" у дипломі без помилок зафіксофано.

І
Ігор

Це що піар Федаки молодшого? На Газета уа його фото. Тут з ним фото. Очевидно буде балотуватися до Верховної Ради раз така увага.

Е
етнограф

А ми вірили, що Федака бореться за музей

Р
русин

А прикривався патріотизмом. Негідник. Мло йому Просвіти, яку будували закарпатці у складчину, а тепер якісь федаки її здають в оренду. Видно по такуй схемі здавав в оренду і музей.

Н
нісенітниця

З якогоце дива Федака став голубооким високим блондином? Все життя був кароким брюнетом невисокого зросту. А Кочубей О. пропонує у винагороду за Федаку торт "Ужгородський" :)?

Ч
Читач

Не розумію чому Федаків так любить піарити Олег Диба, якщо за ту родину написали ПРАВДУ, коментар видаляють. Пристали до прокурора Конара, я його навіть не впізнаю, але живу по сусідству і добре знаю що їм навіть Конарка не потрібна - потрібна її хатинка в Сторожниці. А тепер вляпались на цілу Україну, яку вони не так то й люблять, Федаки себе люблять в Україні.

І
Інтелігент

Як добре, що таке поважне видання як Газета по-українськи написала про цього пройдисвіта! Хай тепер увесь люд знає про нашого земляка!

Ф
фальш

Ви перетворюєтесь на уа-репортер.

Читайте також