Закарпатський гурт Hudaki візьме участь у фестивалі WOMEX в Португалії

8
1

Про участь у фестивалі гурт повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Гурт «Гудаки» був обраний для офіційної вітрини цьогорічного фестивалю WOMEX, який відбудеться у Порто наприкінці жовтня.

Заначимо, що в минулі роки на фестивалі WOMEX Україну представляли ДахаБраха та ONUKA.

Довідково. «Гудаки» (англ. «Hudaki Village Band») — український фольклорний колектив з села Нижнє Селище, створений у 2001 році. Гурт засновано австрійцем Юрґеном Крефтнером, який одружений з українкою і з 1996 року мешкає на Закарпатті.

Основу репертуару складають автентичні народні пісні та мелодії із навколишніх закарпатських сіл. Учасники ансамблю — переважно аматори. Композиції гурт виконує без партитури, у традиційному стилі, без аранжування, електричних інструментів та спецефектів. Переможці міжнародного фолк-фестивалю «Plauener Folkherbst 2010» в німецькому місті Плауен.

Спочатку Гудаки називали себе гуртом з Мармароша, коллектів не пов'язував себе з Україною. Однак після Революції Гідності в 2014 році, де музиканти заграли перед протестувальниками та поліцією, Гудаки почали демонструвати свою приналежність до вільної України.

Гурт виступав на десятках фестивалів у Європі, включаючи фестиваль Sziget в Будапешті, Fusion та Bardentreffen у Німеччині, KlezMore у Відні, Notes d'Equinoxes Delemont та Festival des 5 Continents у Швейцарії, Respect-Prague, Balkan Trafik Brussels, Les Suds Arles у Франції та багатьох інших.Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

С
Степан

Гурт "Гудаки" є русинським гуртом https://youtu.be/OPwmqIN13fA Дивіться і слухайте

Читайте також