На Закарпатті під водою опинилося близько 200 дворів та понад півтори тисячі гектарів сільських угідь
Уже кілька днів працівники Міністерства з питань надзвичайний ситуацій борються з наслідками повені на Закарпатті. Через сильні дощі, які були в регіоні у вихідні, під водою опинилося 190 дворів та півтори тисячі гектарів сільськогосподарських угідь. Як зазначають у Головному управлінні МНС у Закарпатській області, разом з працівниками МНС з наслідками повені борються фахівці комунальних служб та аварійно-рятувальних підрозділів.
— Протягом 15—16 травня на території області були інтенсивні опади та шквалисті пориви вітру. За два дні випало 80% місячної норми. Найвищий паводок сформувався на річках Боржава, Латориця, Уж і Тиса. Рівні води в цих річках сягали від 1,9 до 3,2 метра. Оскільки дощовим потокам не було куди стікати — через захаращеність потічків, придорожніх канав та кюветів — це й призвело до підтоплення приватних садиб, — розповів начальник Головного управління МНС у Закарпатській області Мирослав Щербей. — Найбільше постраждали від повені Ужгород, Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Перечинський райони. У багатьох селян вода підмила підвали, пошкодила запаси продуктів. А в селі Червоне Ужгородського району від сильних злив упала стеля сільської школи. Таким чином стихія завдала регіону значної шкоди. У ніч з 17 на 18 травня в Мукачівському районі інтенсивні опади призвели до підтоплення сільськогосподарських угідь та пасовищ між селами Чабанівка та Ракошино. Води було настільки багато, що вона затопила дорогу державного значення Київ-Чоп шаром близько п’яти сантиметрів. Але рух на дорозі не припинено, лише обмежено швидкість.
За даними Закарпатського управління МНС, учора після 11 години вода на річці Тиса та Боржава почала спадати, її рівень вже знизився на 10 сантиметрів. Отже, ситуація під контролем, тим паче, що за масштабами повінь менша, ніж тогорічна. Збитки, завдані стихією, наразі ще не визначені. За словами Мирослава Щербея, вчора пройшла нарада із головами адміністрацій постраждалих районів, які обговорювали, що і в яких масштабах знищено від великої води. Тому вже сьогодні-завтра на основі цих даних буде названо точну суму завданої шкоди.
— Ми постійно звертаємося до мешканців населених пунктів, щоб вони очищали русла річок і не засмічували їх, бо коли вода піднімається, це знижує пропускну спроможність, — продовжив далі Мирослав Щербей. — За прогнозами синоптиків, така дощова погода триватиме до кінця тижня. Тому ми готові до того, що вода у річках знову підніметься. Найвищу точку збільшення рівня води очікують на річці Тиса у районі міста Чоп. Там вода може піднятися до 4,5 метра.
Аби зменшити наслідки від чергових підтоплень, фахівці наголошують на тому, що треба негайно розчистити русло на річках, де можлива повінь. А також запасатися мішками з піском та готувати до роботи машини, які відкачуватимуть воду з дворів.