Закарпаття ліквідовує наслідки стихії

12
0

За попередніми підрахунками, загальний обсяг збитків по області становить близько 170 млн. грн. Підрахунки завданих збитків продовжуються

Як уже повідомлялося, у результаті різкого підйому води у р. Тиса та її притоках найбільше від стихії потерпіли Рахівський, Тячівський, Хустський, Міжгірський райони,  де проживає понад 500 тис. чоловік. За уточненими даними станом на вечір 28 липня у Рахівському районі паводками та селевими потоками знищено 18 будинків. Завдано значних матеріальних та фінансових збитків підприємствам, об’єктам соціальної сфери та населенню області. Постраждали 37 населених пунктів, з них підтоплено дванадцять. Паводком підтоплено та пошкоджено 264 будинки, 1250 дворогосподарства, 10 тисяч гектарів сільгоспугідь. Загалом зруйновано і пошкоджено 107 мостів, знищено 3,5 км берегоукріплень, пошкоджено близько 15 км автодоріг тощо. Відбулися зсуви ґрунту у 5 місцях. Загалом було відселено 775 чоловік.

За попередніми підрахунками, загальний обсяг збитків по області становить близько 170 млн. грн. Підрахунки завданих збитків продовжуються.

Із резервного фонду держбюджету постраждалим західним областям виділено перший транш коштів у сумі 145 мільйонів гривень, зокрема Закарпатській області – 10 мільйонів. Ці кошти передусім підуть на виплату матеріальної грошової допомоги потерпілим від паводку сім’ям.

На ліквідацію наслідків стихійного лиха з резервного фонду місцевих бюджетів Закарпатської області спрямовано 121 тисячу гривень. Крім цього, найближчим часом із обласного бюджету буде виділено ще 226,4 тис. гривень. На позачерговій сесії обласної ради, яка відбудеться 30 липня, планується спрямувати 1 млн. гривень до резервного фонду обласного бюджету, які підуть на ліквідацію наслідків стихії.

Вирішується питання, щоб вже найближчими днями почати оздоровлення в дитячих таборах області дітей віком від шести до 14 років, сім’ї яких постраждали від паводку.

Теперішній паводок ще раз підтвердив, наскільки важливим для області є протипаводковий захист – всі водозахисні споруди, зведені за останні роки, вистояли під натиском великої води і врятували багато населених пунктів від затоплення. Збитки, завдані стихією, могли бути значно меншими, якби фінансування державної Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса в Закарпатській області на 2006-2015 роки відбувалось у повному обсязі. Загалом протягом 2007-2008 років область недоотримала 233,6 млн. грн. Зовсім не фінансуються державні цільові програми протизсувних заходів та відселення громадян із зсувонебезпечних районів. Тому облдержадміністрація так наполегливо домагається у повному обсязі фінансування на виконання протипаводкових і протизсувних програм. 
 
                                                      ***

Протягом 28 липня у постраждалих населених пунктах працювала робоча група із узагальнення інформації та оцінки завданих стихією збитків. Зокрема у селищі Тересва Тячівського району члени робочої групи побували у будинках, які підтоплені внаслідок витоку води з Тиси. На 17 годину ще у ста помешканнях тересвянців залишалась вода. У селищі замулено понад сто колодязів, водозабір, колекторна насосна станція. У ЗАТ “Тересвянський ДОК” стався витік мазуту. Підрозділи головуправління МНС в Закарпатській області та залучені бригади з необхідною технікою продовжують ліквідовувати  наслідки стихійного лиха. У селі Грушево затоплена права частина села. На допомогу еменесникам ще до вечора 28 липня додатково бло залучено шість пожежних автомобілів та мотонасосна помпа для відкачування води із дворогосподарств через залізничну колію у річку.

Робоча група відвідала і Рахівський район, де також у повному комплексі проводяться роботи з ліквідації наслідків паводку. Загальна  сума збитків по Рахівському районі становить 28 млн. гривень, в тому числі загальна вартість 18 зруйнованих будинків – близько 5,4 млн. гривень. Найбільше шкоди вода завдала  селищу Ясіня та навколишнім селам. 10 будинків у цих населених пунктах визнано аварійними, з яких відселено людей. Через руйнацію мостів відрізаними залишаються мешканці присілків у  Квасові та Ясінях. Частково обмежений рух на ділянці поблизу Ділового, Костилівки, Ясіня. На відновлювальних роботах задіяні працівники обласної Служби автомобільних доріг, МНС та водного господарства, повідомили з управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також