Закарпаття на межі катастрофи

4
0

карстові провалля підбираються до людських помешкань

Закарпаття на межі катастрофи - карстові провалля підбираються до людських помешкань, зсуви ґрунту руйнують дороги, на протизсувні заходи грошей у місцевих бюджетах немає. Звертання за допомогою до держави - безрезультатні.



Оцінити масштаби стихійних лих на Закарпатті приїхав сьогодні міністр із надзвичайних ситуацій України. Він має вирішити, чи справді регіон потребує мільйонів гривень на запобігання природнім катаклізмам. Досліджували масштаби руйнувань і Наталка Зотова Шахтарська родина Неметі вже третій рік поспіль живе над проваллям. Карстова яма забрала кілька соток городу і сад. Будинок весь у тріщинах , та надій на переселення немає.



Сімдесят років стажу на двох, сусіди Неметів теж солекопи. Дев’ять соток землі за шахтарський труд встигли приватизувати та ні державного акта, ні документів на дачний будинок у них немає. Тож коли нажите майно піде під землю, збитки за втрачене навряд чи хтось компенсує



Це провалля поглинуло п’ятнадцять дач ще у 2005 році. Нині ями впритул наблизилися до баз відпочинку і самої солекопальні. Дренажна система яка мала б не пропускати прісну воду на соляні куполи зруйнована. На її відновлення потрібно понад сотню мільйонів гривень.



За десять років виділили ... жодної копійки з держбюджету не дочекалися торік закарпатці і на протизсувні заходи. В регіоні налічують понад 800 зсувів. В зоні ризику тисяча будинків. Негайно потрібно переселити 300 родин. Однак рятувальники більш стримані в цифрах. Вони спираються на факти підтверджені науковою експертизою.



Ця дорога типова для гірського Закарпаття з одного боку гора, підперта бетонними плитами, які стримують зсув. З іншого боку річка, яка вперто підмиває берег і поглинає дорожнє полотно. Такі дороги не відновити. Треба будувати нові через ріки, гори і навіть людські оселі.



Фінансові затрати не обласного рівня. Міністр погоджується, обіцяє гроші на протизсувні заходи, а солекопальню, каже, ймовірно законсервують. Висновки фахівців чекають у червні. Про людей, що живуть біля провалля ні слова.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також