В Ужгороді на відкритому майданчику біля Ужгородського міського центру зайнятості відбувся щорічний Ярмарок вакансій, у якому взяли участь понад 30 провідних роботодавців Ужгорода та Ужгородського району.
Експерти міського центру зайнятості констатують збільшення кількості робочих місць в Ужгороді, незважаючи на кризу. На Ярмарку були представлені нові вакансії, які до цього часу не пропонувались роботодавцями. Приїхали підприємці з іншхи районів області (зокрема Іршавсьокго), аби зацікавити своїми пропозиціями ужгородців. Ужгородська швейна фабрика доповнила програму Ярмарку показом колекції одягу.
Директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк повідомив, що цього року вже 3 тисячі осіб скористалися послугами Центру, більше 1320 осіб працевлаштовано, із них 100 – соціально незахищені. Натомість ярмарок та інші заходи спрямовані на те, щоб донести до безробітних усю інформацію про перелік професій, наявні вакансії, потреби ринку праці. Цього року кількість вакансій в Ужгоросдькум міському центрі зайнятості збільшилась на 130. Найбільш затребуваними є робочі місця в переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, транспортній галузі. «Потребують підприємства токарів, фрезерувальників, фахівців деревообробної галузі,-- каже Сергій Олексіюк. – Якщо наразі маємо по Ужгороду 436 вакансій, то з них—близько 300—робітничі. Хоча вже з’являються і вакансії на державні службу. Ринок праці розвивається.»
Роботу Центру зайнятості високо оцінює міська влада, -- розповів під час відкриття виставки заступник міського голови Ужгорода Володимир Химинець. За його словами, основна мета подібних заходів та роботи фахівців Центру загалом – сприяти самореалізації ужгородців, надання їм можливості працювати для власного розвитку та забезпечення своєї сім’ї.
Заступник голови обласної спілки роботодавців Іван Олексик зауважив, що такі заходи, як ярмарок вакансій, повинні відбуватися у кожному районі, адже вони допомагають і роботодавцям, і їхнім потенційним працівникам. Від імені тих, хто надає роботу, І. Олексик нагадав, що на ринку праці бракує представників робітничих професій. Люди, які вміють робити щось власними руками сьогодні особливо потрібні – важко знайти електрика, столяра, сантехніка, добре кваліфікованого офіціанта. Щодо зарплат, Іван Олексик торкнувся проблемної теми – виплат «у конвертах», на які роботодавців, на його переконання, провокують непомірні податкові навантаження. «Якщо з однієї гривні лише прямих податків треба сплатити 70 копійок, то це абсолютно нікому не вигідно», -- констатує Іван Олексик.
Окремий стенд на ярмарку вакансій займав 159 територіальний центр комплектування військовослужбовцями за контрактом. Як розповіли у центрі, по області на сьогодні 925 вакантних посад рядового сержантського та старшинського складів. До речі, приймають і жінок, за цей рік їх зголосилось 15.