Закарпатці популяризують свій гумор

16
0

Українці — надзвичайно веселий народ, але про це чомусь мало говорять

Українці — надзвичайно веселий народ, але про це чомусь мало говорять. Так стверджує відомий закарпатський журналіст, поет та культуролог Олександр Гаврош. А щоб якось подолати гумористичний інформаційний голод, він та ще кілька відомих закарпатських діячів організували фестиваль "Карпатський словоблуд", який щороку збирає українських, та помаленьку вже й закордонних, жартівників. Що з цього вийшло?

"Реве Таня над водов,

Ревуть люди, діти,

Ревуть партії, народ,

Реве цілий мітинг.

Заревані вчителі

Ревуть — хочуть знати:

Чом то Няньо записали

На касетах мати?"

Така гумореска народилася у відомого закарпатського жартівника, доктора філологічних наук Павла Чучки після відомого касетного скандалу в Україні. Автор каже: до всіх подій треба ставитися з гумором, інакше можна отримати серцевий напад.

І все ж не з гумором Павло Чучка поставився до ідеї популяризації українського гумору. Разом із кількома закарпатськими діячами він організував фестиваль "Карпатський словоблуд". І зараз гумористи, що фіглюють українською, щороку приїжджають до Закарпаття не лише з України, але й із сусідніх країн.

Тепер і на папері

Фестиваль набув такої популярності, що його вирішили… надрукувати на папері. Так і виник альманах закарпатського гумору, якому організатори дали вже добре відому назву — "Карпатський словоблуд".

Цьогорічне зібрання гумористів витворило ще один альманах. Але вже цього разу — "Карпатський блудослов".

Така гра слів, що її пропонують автори, лише засвідчує розмаїття та популярність закарпатського гумору, каже поет Олександр Гаврош: "За інформацією найбільшої ужгородської книгарні „Кобзар“, це книжка, яка найкраще продається серед усіх закарпатських книжок. Перший „словоблуд“ витримав аж чотири видання, і це дуже приємно. Так що народ дуже любить гумор, сам гуморний, але, на жаль, обставини складаються так в Україні, що поки наш гумор не має виходу, лишається на рівні нашого народу".

Цього року є новинки, будуть вони й надалі

Альманах має кілька цікавих родзинок. Мова про те, що гумор у ньому представлений не лише писаною формою, а й мальованою. На думку авторів, карикатура у Закарпатті завжди була слаборозвиненим жанром, тому її варто популяризувати.

А ще в альманасі широко представлені афоризми. Мукачівець Мирослав Дочинець завдяки метким та завжди актуальним коротким висловлюванням добре відомий у Закарпатті.

Автор каже: чим далі живеш, тим хочеться коротше висловлюватися. Наприклад, так:

* Любов зла. І це влаштовує козла.

* Не жінка, а тілесна кара…

* З грошима почуваєшся не так самотньо...

* Лиш табуретка знає це —

Що всі ми на одне лице.

* Мітила в серце моє,

А поцілила — кудись у зовсім інше.

* Коли тебе нікуди вже не тягне, крім роботи,

Тобі дають заслужений пенсійний відпочинок.

За словами Олександра Гавроша, далі буде або "Карпатський словоблудослов", або "блудословоблуд". Автор каже — щось завжди приєднується чи від’єднується.

Обіцяють організатори одне: авторів побільшає.

"Ужгород.net.ua" з посиланням на Радіо Свободу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також