
Цими днями в смт Гриців Шепетівського р-ну Хмельницької обл. відбулася конференція „Корпус Волонтерів – реальна можливість зупинити руйнацію українських сіл”. Її учасниками стали представники органів влади, партнерських організацій, сільських громад, кандидати у Волонтери групи № 2, журналісти та ініціативні громади. Серед них – радник голови облради Богдан Мешко.
З вітальним словом до учасників конференції звернулись голова Хмельницької ОДА Іван Гавчук, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування та інформаційного забезпечення ради Микола Панасюк та координатор Проекту від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Тамара Паливода.
За словами Богдана Андрійовича, конференція пройшла на відповідному рівні в рамках партнерського проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Хмельницької обласної громадської організації Фонду „Стара Волинь” та Корпорації „Сварог Вест Груп” „Створення Корпусу Волонтерів для сільських громад України”.
Кандидати у Волонтери знайомилися із основними завданнями, які покладаються на них. А вони повинні допомогти започаткувати в селах інформаційні центри, створити групи стратегічного планування, виявити і залучити додаткові ресурси тощо. У цьому їм допомагатиме досвідчена команда Корпусу та Фонду. Крім того, Волонтерам надаватиметься технічна та матеріальна підтримка.
Презентував проект його директор, він же – кандидат економічних наук Михайло Ганаба, який розповів про те, що основна мета діяльності волонтера – налагодити серед громади „механізм” постійного розвитку.
Завдання, звісно, – непросте, але молодим, енергійним людям воно під силу. Найперше необхідно створити стратегічний план розвитку, який би враховував індивідуальні особливості села, підібрати ініціативну групу, налагодити співпрацю в громаді, привнести нові знання і ідеї.
На переконання директора Фонду сталого розвитку „Стара Волинь” Наталії Гнатюк, сільська громада – це та основа, яка повинна стати передумовою сталого розвитку України, тому що в селі - коріння, в селі - традиції, культура, яка потребує поширення і очистки з середини.
Перед майбутніми Волонтерами виступили також представники громадських організацій та партнери з Миколаївської, Дніпропетровської, Закарпатської та інших областей. Вони поділилися досвідом впровадження проекту в своїх регіонах.
Довідково. Проект стартував у 2009 році в Хмельницькій області і його ініціатори мають на меті поширити набутий досвід на інші регіони України.