Закарпатцям нагадують про необхідність перепроходження ВЛК

6228 5

Громадяни віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб з інвалідністю, встановленою в установленому порядку), зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" (Відомості Верховної Ради України, 2024 р., № 22, ст. 196), громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб з інвалідністю, встановленою в установленому порядку), зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд для визначення придатності до військової служби, пише Група комунікацій Закарпатського ОТЦК та СП.

Для цього такі громадяни повинні самостійно звернутися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України повинні звернутися до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України – до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

Нагадаємо також,  що 4 травня 2024 року в Україні набув чинності закон Nº3621-IX, який скасовує статус "обмежено придатний" для військовозобовʼязаних.

Відтепер ті військовозобовʼязані, хто мав рішення ВЛК обмежено придатний, повинні отримати актуальний статус придатності відповідно до внесених змін до Положення про військово-лікарську експертизу.

Що означають зміни? Тепер замість "обмежено придатний" військовозобов’язаних буде розподілено на кілька категорій придатності:

  • Придатні — готові до служби у військових підрозділах за загальними стандартами.
  • Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВН3, навальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, звʼязку, оперативного забезпечення, охорони;
  • Тимчасово непридатні — особи, що потребують лікування або тимчасового звільнення від виконання обовʼязків.
  • Непридатні до військової служби з пересвідченням через 6-12 місяців.
  • Непридатні до військової служби з виключенням із військового обліку — ці особи остаточно звільняються від обовʼязкової служби за станом здоровʼя»


Коментарі

ДГ
До гентеша

При чому тут "стукачок": стоїть питання виживання країни. На фронті на сьогодні вже загинули десятки тисяч бусифікованих цивілістів, яким дали місяць-два на підготовку. Зрозуміло, що для цивілістів з нуля неможливо освоїти те, що строковики та працівники силових органів тренували роками. Внизу все коректно написано: зазначені не цивілісти, а люди, які мають певну військову підготовку - тим більше, що строковики, силовики всі давали і підписували власноруч присягу на захист країни. Вони перші мали проходити через мобілізацію. Хто не знає: 4 млн резервістів, актуальних та бувших працівників силовиих структур по сьогодні ще не задіювалися в обороні країни і ховаються по тилах.

Г
Гентеш

О!!!! А вот,і стукачок,намалюаався....

ІП
Інвалідів перевірте

Тільки в моєму оточенні купа знайомих вікової групи 30-50 з фіктивними інвалідностями: 1. Володимир Г. (досвід служби в армії, десятиліття роботи в силових структурах); 2. Юрій П. (офіцер запасу, програміст); 3. Юрій Л. (досвід служби в армії, інженер); 4. Іван П. (офіцер запасу, митник); 5. Михайло П. (випускник військ. навчальн. закладу, підприємець) ... міг би продовжити далі.

Читайте також