Працівники міліції та СБУ вилучили близько тисячі доз трамадолу
Згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів України з 4 червня ц.р. трамадол віднесено до розряду наркотичних препаратів. Раніше він вважався отруйним лікарським засобом. Здавалося б, працівникам аптечних установ варто було б серйозно підійти до реалізації трамадолу та й, зрештою, інших психотропних засобів, котрі відпускаються за рецептами суворої звітності.
Варто сказати, що випуск вищезгаданого препарату збільшувався щорічно і розповсюджувався по всій території держави. Так, скажімо, протягом минулого року кількість випущених доз зросла до 176 млн., хоча реальна потреба в трамадолі як ліках становила 8-10 млн. доз на рік. Як зазначив у своєму виступі міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, трамадол великими партіями виготовляється явно не з лікарською метою. Запроваджене цього року квотування випуску цього препарату теж не дало очікуваного впливу на ситуацію через відсутність реального механізму контролю. Цього року виготовлено майже 80 млн. доз трамадолу, які реалізовано 44 підприємствам, тоді як квотою передбачено 26 млн. доз. Значна частина цих ліків йде у нелегальний обіг, реалізується у розважальних закладах, аптеках через підпільну дилерську мережу.
Оперативна інформація про те, що в одній з аптек Берегова можна спокійно придбати трамадол та інші аналогічні препарати надійшла до працівників відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС. Керівник цього підрозділу Сергій Ваш доручив своїм підлеглим перевірити достовірність інформації. Оперативники провели відпрацювання разом з працівниками обласного УСБУ. Як трохи пізніше стало відомо правоохоронцям, ліцензія на реалізацію наркотичних психотропних лікарських засобів у цій аптеці закінчилася ще у 2006 році. Незважаючи на це, реалізація трамадолу та інших `колес` продовжувалася.
Коли інформація знайшла своє підтвердження працівники БНОН та УСБУ вирішили провести перевірку аптечної установи.
Знайти згадану аптеку було не так просто, оскільки вона виявилася досить “зашифрованою”. Річ у тім, що цей заклад не мав жодних розпізнавальних знаків і був радше схожий на звичайний будинок. Та все ж стражам закону вдалося потрапити у приміщення.
Подальша перевірка показала: тут таки реалізують психотропні препарати явно з порушенням чинного законодавства. Так, під час огляду в сейфі правоохоронці знайшли десятки упаковок препаратів `Трамадолу`, `Сібазону`, `Феназепаму` та `Фенобарбіталу`. Загалом під час перевірки вилучено близько 100 різних упаковок `колес`.
44-річна завідуюча одразу зізналася у своїй причетності до незаконної реалізації вилучених препаратів і повідомила, що вона неодноразово зверталася до вищого керівництва з цією проблемою (нема ліцензії на продаж), однак її запевняли: ти тільки реалізуй, а ліцензія буде ось-ось. Та спливав час, а відповідної ліцензії аптека так і не отримала.
-- Під час перевірки вилучено 420 доз трамадолу, 320 доз сибазону, 200 доз феназепаму та 100 доз фенобарбіталу, -- розповідає начальник ВБНОН УМВС Сергій Ваш. – Уявіть собі, яка армія любителів `кайфу` могла забезпечити себе цими препаратами. А де ж гарантія, що в наркопавутинні не опинилися б нові молоді люди, котрі б захотіли спробувати гострих відчуттів. Звісно, ми не виключаємо, що купляли трамадол та інші подібні препарати не тільки хворі, але й наркомани.
Вживаються заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Не виключено, що під час розстеження можуть випливти інші цікаві
факти.