Застуда, причини її появи, симптоми і методи лікування

23
0

Поява застуди у пацієнтів медики найчастіше пов'язують з переохолодженням. Найбільша кількість хворих людей зазвичай з'являється в зимову пору року.

Зниження температури тіла - це лише причина ослаблення імунітету. А на тлі фізичного стресу організму додається вплив бактеріальної вірусної інфекції. При цьому спостерігається активне розмноження патогенної флори.

Основні причини появи застуди у дорослих людей

Основа будь-якого простудного захворювання - зниження функціонування імунної системи. Недолік захисту особливо відчувається в місцях скупчення шкідливих мікроорганізмів. Цьому сприяє спазм судин, який розвивається під впливом холоду і порушенням кровообігу. При порушенні бар'єрної функції слизових тканин відбувається також розмноження умовно-патогенних мікробів, які завжди є в людському організмі.

ГРЗ часто стають причиною впливу вірусів грипу. Розвитку інфекцій сприяє не тільки переохолодження, але і скупчення великої кількості людей. Тому ризик появи хвороби часто зустрічається в школах, дитячих садах, громадському транспорті, великих супермаркетах, розважальних центрах. Гостра форма недуги може перейти в хронічну, яка не проходить тривалий час і призводить до розвитку різних ускладнень.

Детальніше дивіться на сторінці https://apteka-ruan.com.ua/ru/preparaty-pri-prostudnykh-zabolevanijakh-i-grippe.

Як зрозуміти, що ти захворів і пора лікуватися

Як правило, вірусні заболеваніяраспіраторного типу проявляються досить різко. У пацієнтів виникають наступні симптоми:

  • підвищення температури тіла;
  • інтоксикація;
  • відчуття тяжкості в голові;
  • м'язові болі;
  • закладеність носа;
  • почервоніння і першіння горла.

При застуді в 20% пацієнтів з'являється сильний кашель, Він зникає довільно протягом 10-14 днів. Сухий кашель при ГРВІ найчастіше викликається роздратуванням або запаленням слизової оболонки дихальних шляхів. Для визначення агента, який викликав застуду, лікар проводить опитування пацієнта, а потім огляд слизової оболонки горла. Наявність нальоту - це перша ознака хвороби з бактеріальної природою. Набряклі тканини є ознакою вірусної хвороби. Точний діагноз лікар може встановити тільки при наявності лабораторного аналізу крові. З його допомогою встановлюється ШОЕ і лейкоцитарна формула.

Особливості лікування застуди: з чого починати

При вірусної інфекції не рекомендується приймати препарати-антибіотики. Як правило, лікарі призначають симптоматичну терапію, що дозволяє знизити температуру, зменшити інтоксикацію, прибрати больові відчуття і набряки слизової оболонки. Вибором лікарських засобів повинен займатися тільки лікар. При цьому враховується загальний стан пацієнта і наявність у нього супутніх недуг. Сильний кашель при застуді забирається за допомогою препаратів-муколитиков. Для лікування бактеріальних інфекцій призначається протизапальна терапія. На її тлі рекомендується проводити полоскання горла і промивання порожнини носа.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також