Завтра вся Україна може перейти у жовту карантинну зону. Що це значить

6
0

Відповідне рішення завтра, 21 вересня розгляне Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як повідомили в Кабінеті міністрів, якщо рішення ухвалять, то жовта карантинна зона буде введена по всій Україні з 00 годин 00 хвилин 22 вересня.

Водночас запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких вакциновано першою дозою не менше 80% персоналу.

«Ми змінили підхід до карантинних обмежень та дозволили роботу таким закладам, щоб не зупиняти економічний та освітній процес у нашій країні. Держава надала можливість кожному громадянину щепитися безкоштовно різними вакцинами на вибір. Вакцинація залишається пріоритетом у протидії поширенню хвороби», — наголосив Денис Шмигаль.

Отже, у "жовтій" зоні будуть такі обмеження:

  • робота шкіл, вишів та інших закладів освіти у звичайному форматі, якщо менше ніж 80% працівників закладу мають жовті чи зелені COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання;
  • проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури більше ніж на 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів;
  • заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість людей для груп;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);
  • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та у присутності глядачів (відвідувачів).

Винятки: більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів (або ж працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів) матимуть жовтий чи зелений COVID-сертифікати.

Зазначимо, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 2265 осіб, зафіксовано 44 летальних випадки, 565 пацієнтів одужали.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також