Здоровий будь, `Книжковий Миколаю`!

4
0

11-12 грудня свято книги в Ужгороді знову відбудеться

Почалося все в купе потяга, де троє фантазерів, дорогою додому, повертаючись із львівського Форуму видавців, придумали «Книжкового Миколая». Це були художниця Одарка Долгош, письменниця Галина Малик і молодий журналіст Олександр Гаврош.Придумали і своїми ж руками його створили й провели. До гурту ентузіастів приєдналася Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека, а згодом і обласна держадміністрація підтримала ініціативу. Які ж подарунки «Книжковий Миколай» готує нині, чи відбудеться він взагалі? Про це Галину Малик розпитує відомий книжковий експерт Галина Родіна.

— Цього року «Книжковому Миколаю» виповнилося б сім років, — каже Г.Малик. — За попередні шість років закарпатський книжковий ярмарок переріс у регіональний, навіть міжнародний, зробив серйозну заявку на право називатися культурологічною подією Західної України.

— То «Книжковий Миколай» цього року не прийде?

— Він прийде, але в іншому форматі. Вже проведено кілька презентацій окремих видавництв. І ці акції будуть тривати, незважаючи на кризу в мізках. Узагалі, зараз дуже зручно все списувати на кризу. Зручно людям, які гріють на цьому руки. Спочатку вони створили цю штучну кризу всередині країни, а тепер заробляють на ній гроші.

Як казав Булгаков, якщо почати пісяти повз унітаз, то вдома може початися розруха. Таке враження, що в нашій країні всі перші потреби справляються не в належному місці - і тому розпочалася криза.

— Як ви оцінюєте бажання киян (рейтингу «Книжка року» і видавництва «Книга роду») привезти на Закарпаття нові книжки з Центральної України? Чи може цей захід утримати традицію на плаву в кризову добу? Чи потрібний ярмарок закарпатцям?

— Звичайно, позитивно. Я думаю, що багато чого в нашій державі буде утримуватися деякий час «на плаву». І «Книжковий Миколай» не буде винятком, на жаль.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також