Більше половини звільнених протягом 2011 році ув'язнених все ще не можуть знайти постійного місця роботи. Про це повідомив начальник Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими Олег Янчук.
На засіданні Громадської ради при Державній пенітенціарній службі України йшлося про те, що в 2011 році з установ ДПтС на території України було звільнено 40 242 особи. Більшу частину направлено "за місцем проживання", окремих людей прийняли центри соціальної адаптації, лікарні, будинки-інтернати або ж вони опинилися просто на вулиці.
Матеріальна допомога держави була надана при звільненні 16047 особам. Загальна сума її склала близько 664 тисяч гривень. Тобто в середньому кожен зек на виході з в'язниці одержав усього лише 41 гривню "підйомних".
Згідно з повідомленнями органів внутрішніх справ, 79,3% звільнених в'язнів були зареєстровані за обраним місцем проживання, майже 43% були працевлаштовані, а 1,2% був наданий статус безробітних. Статус більше половини колишніх зеків невизначений.
В окремих регіонах ситуація для них особливо критична. Так, у Чернігівській, Миколаївській, Львівській, Херсонській, Вінницькій і Тернопільській областях знайти роботу пощастило лише 3-12% осіб, які вийшли на волю в минулому році.
Перший заступник голови ДПтСУ Сергій Сидоренко зауважив, що за 2011 рік до колоній повернулися 25 тис. осіб, які вже мають судимість.