
Якщо плануєте перетнути європейський кордон на власному автомобілі, подбайте про наявність «Зеленої картки».
Це обов'язковий міжнародний страховий сертифікат, без якого неможливо пройти прикордонний контроль. Навіщо потрібен поліс Green Card і як його оформити? Про ці та інші нюанси розповідаємо далі у статті.
«Зелена картка»: що важливо знати кожному водієві
Де факто «Зелена картка» є аналогом поліса ОСЦПВ і діє на території країн — членів міжнародної системи автострахування Green Card. Сертифікат дозволить уникнути непередбачених фінансових витрат у разі ДТП у чужій країні, що сталася з вини власника застрахованого ТЗ. Компанія, що видала поліс, зобов'язується повністю або частково відшкодувати матеріальні збитки постраждалій стороні. Дія «Зеленої картки» не поширюється на винуватця аварії — ремонтувати автомобіль та оплачувати лікування доведеться власним коштом.
Загалом «Зелена картка» є вигідною інвестицією:
- Страховий поліс є дійсним у більше ніж 40 країнах світу, зокрема в Польщі, Німеччині, Італії, Іспанії, Латвії, Естонії та інших європейських державах.
- Передбачено можливість вибору періоду дії «Зеленої картки», що дає змогу регулювати вартість страховки. Що менший період дії — то дешевший поліс. Мінімальний термін, на який можна застрахувати автомобіль, — 15 днів. Якщо ви вирушаєте у подорож за кордон на кілька місяців, то зможете придбати сертифікат на період свого перебування без непотрібного «запасу».
- Оформити Зелену картку можна онлайн. Це просто, зручно і не займає багато часу.
Зверніть увагу: хоча за кордоном визнають електронні страхові поліси, «Зелену картку» краще видрукувати. Це спростить виконання вимог законодавства у вибраній країні. У разі зміни українських номерів на європейські сертифікат вважається недійсним.
Як оформити «Зелену картку» онлайн: алгоритм дій від Portmone
Сьогодні, щоб застрахувати автомобіль, не обов'язково відвідувати офіс страховика. Поліс Зелена картка на Portmone оформляється швидко і просто. Щоб купити страховий сертифікат на сайті або в зручному мобільному застосунку, необхідно зробити такі кроки:
- У головному меню вибрати розділ «Страхування».
- Натиснути на іконку «Зелена картка».
- Вказати тип транспорту, регіон, у який прямуєте, та термін дії страховки.
- Вибрати компанію з найпривабливішими умовами.
- Вказати всю необхідну інформацію про автомобіль.
- Оплатити страховий сертифікат.
Документ у форматі PDF буде надіслано на електронну пошту. Інформація про купівлю «Зеленої картки» одразу фіксується у базі даних МТСБУ. Власникові автівки необхідно мати під рукою мінімальний пакет документів, а сплатити послугу можна карткою будь-якого українського банку.
Зареєстровані клієнти, що оформили «Зелену картку» або автоцивілку на Portmone, одержують кешбек у розмірі 10% від суми оплати. Отриманими балами можна оплачувати комісії під час транзакцій або поповнювати баланс мобільного телефону. Інші переваги платформи — інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість здійснювати десятки платіжних операцій та безпека даних користувачів.