Жінки та діти найчастіше гинуть у морських катастрофах

19
0

Під час корабельних аварій працює принцип "Кожен за себе", і жінки часто не виживають.

 

Принцип пропускати жінок вперед на рятувальні шлюпки діяв, схоже, тільки на "Титаніку" Морський принцип "жінок і дітей рятувати першими", схоже, виявився просто міфом. Аналіз історії корабельних аварій за 150 років засвідчив, що серед тих, хто врятувався у катастрофах, переважають чоловіки.
 
Ситуацію дослідили вчені зі шведського університету Уппсали. Вони з'ясували, що міф про лицарство чоловіків-пасажирів та екіпажу тримається в основному на історії Титаніка - тоді вижили близько 70% жінок і дітей і лише 20% чоловіків. Однак цілком можливо, що випадок "Титаніка" насправді є винятком, а не правилом. Для того, щоб перевірити це припущення, вчені проаналізували дані про 18 корабельних аварій в 1852-2011 роках і долі більше 15 тисяч пасажирів і членів екіпажу. Серед досліджених, виявилася, зокрема, катастрофа теплохода "Булгарія" на Волзі в 2011 році.
 
"В цілому наше дослідження показує, що поведінка людини в критичних ситуаціях найкраще описується висловом "кожен за себе", - резюмували науковці. За їхніми даними, відсоток серед жінок, які вижили, в середньому удвічі менший, ніж серед чоловіків. При цьому жінок не "рятують" обставини, які теоретично могли б згуртувати пасажирів і сприяти виконанню лицарських принципів, - наприклад, невеликий розмір судна, тривале плавання або невелика частка жінок серед пасажирів і екіпажу.
 
Єдиним фактором, що дійсно підвищує шанси жінок на порятунок, виявилася політика капітана - якщо той давав команду евакуювати насамперед саме їх і дітей, в середньому ймовірність врятуватися для пасажирки збільшувалася на 9,6%. Автори зауважують, що лише п'ятеро з 18 капітанів ухвалили таке рішення.
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також