Злочинність на Закарпатті зросла на символічні 13%

8
0

17 червня в прокуратурі Закарпатської області пройшла координаційна нарада керівників правоохоронних органів. Йшлося про стан протидії злочинності в області за 5 місяців 2011 року. Зокрема, наголошувалося на причинах зростання підліткової та рецидивної злочинності.

 

Упродовж цього року на території області зареєстровано майже на 13%  більше злочинів, ніж у минулому році. Збільшилася і кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, росте число скоєних вбивств (+11,1%), зґвалтувань (+14,3%), крадіжок (+22,3%),  хуліганств (+15,4%). Вчиняється більше і злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків (+16,5%), у тому числі пов’язаних з незаконним їх виробництвом, придбанням, зберіганням та збутом.
 
На нараді зосереджували увагу на серйозних прорахунках органів внутрішніх справ у профілактиці злочинів. Передусім йдеться про злочини проти життя, здоров’я особи та ті, які вчинюються у громадських місцях та у стані сп’яніння.
 
Викликає занепокоєння і залишок нерозкритих умисних вбивств минулих років – 20, з яких 8 вчинені із застосуванням вибухових пристроїв та вогнепальної зброї. До цього часу залишаються нерозкритими резонансні умисні вбивства приватного підприємця Грузіна О.В., Руднєва П.І., подружжя Якут, Пастеляка Ю.Л. та замах на вбивство Случика Я.І. 
 
Найбільше зросла кількість тяжких та особливо тяжких злочинів на території Перечинського району (+64,5 %). Менше – в Ужгородському (+47,1%) та Воловецькому (+20%) районах.
 
Суттєво збільшилось число злочинів (+77 %), вчинених у стані алкогольного сп’яніння, раніше судимими особами (на 48%) та неповнолітніми, в громадських місцях (на 74,2%). 
 
На нараді також обговорили питання неналежного стану роботи органів внутрішніх справ у розкритті злочинів, особливо це стосується 17,4 тис. злочинів минулих років, з яких половина (9371) - тяжких та особливо тяжких. Крім того, з 3339 вчинених у поточному році злочинів, нерозкритим залишився майже кожний четвертий.
 
Повторюються випадки приховування працівниками органів внутрішніх справ злочинів від обліку шляхом винесення незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальної справи. У  цьому році органами прокуратури області виявлено 93 таких випадки.
 
Занепокоєння викликає стан боротьби зі злочинами у сфері незаконного обігу наркотиків, оскільки збільшилася кількість наркоспоживачів. У цьому році викрито лише 1 випадок контрабанди наркотичних засобів та припинено роботу 2-х нарколабораторій. 
 
Потребує покращення стан боротьби правоохоронних органів по виявленню злочинів економічної спрямованості. 
 
За 5 місяців 2011 року спостерігається зменшення вчинення злочинів у молодіжному середовищі. Разом з тим, залишається складною криміногенна ситуація на даному напрямку в Ужгородському районі, де ріст складає 227,3%
 
Насамперед потребує активізації оперативно–розшукова діяльність УБОЗ УМВС, оскільки протягом 5 місяців спецпідрозділом не порушувалися кримінальні справи стосовно членів організованих злочинних груп за вчинення злочинів проти життя і здоров’я особи, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, у бюджетній сфері та щодо порушення земельного законодавства.
 
Жодної кримінальної справи стосовно організованих злочинних груп за останні 5 років не спрямовано до суду органами податкової міліції. Викликає зауваження і стан дотримання законодавства прикордонними органами.
 
Тож на координаційній нараді було зобов’язано керівників правоохоронних органів області вжити невідкладних заходів щодо зміцнення законності та профілактики злочинності в регіоні. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також