ЗМІ: Вселенський патріархат визнав канонічність Патріараха Філарета та Митрополита Макарія

10
0

Синод Вселенського патріархату визнав предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ канонічними. Про це повідомили грецькі ЗМІ та речник Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

За повідомленнями ЗМІ таке рішення Синод Константинопольського патріархату прийняв після звернення обох предстоятелів до Вселенського Патріарха.

— Синод Вселенської Патріархії прийняв рішення про відновлення канонічного статусу Предстоятелів УПЦ КП Філарета (Денисенка) і УАПЦ Макарія (Малетича). Обидва Предстоятелі направили Вселенському Патріарху свої прохання, після чого було прийнято таке рішення. — повідомляють ЗМІ.

Також речник Київського патріархату Євстратій (Зоря) повідомив, що Константинопольський патріарахат офіційно визнав анексію Київської митрополії 1686 року незаконною.

Нагадаємо, що 9 жовтня в Стамбулі ропочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити томос про автокефалію Української православної церкви.

Сьогодні ввечері очікуються офіційні повідомлення про результати засідання Синоду де, зокрема, повідомлять, чи отримає Православна Церква в Україні Томос про автокефалію.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також