Змінюється система пенсійного забезпечення

12
0

Ви відкладаєте гроші «на старість»? Для європейців це нормальна практика. З роками на рахунках приватних осіб в банках накопичуються солідні суми, що дозволяють не турбуватися про ціни на хліб і опалення.

В українських реаліях в лютому середній розмір пенсії становить 3064 гривні - зовсім небагато, враховуючи зростання цін буквально на все. Актуальні новини сайту Обозреватель відстежують всі новації законодавства, що стосуються пенсійної реформи.

Вітчизняна солідарна система пенсійного забезпечення в найближчій перспективі виявиться не в змозі покривати потреби пенсіонерів. Пенсійною реформою передбачено другий рівень співі - накопичувальна. Законодавці сподівалися, що громадяни добровільно будуть відкладати частину заробітної плати на рахунки приватних пенсійних фондів для збору коштів, які дозволять не бідувати в старості. На жаль, добровільність системи не працює: переважна більшість українців витрачають все, що заробляють, не замислюючись про старість.

Багато в чому відмова від накопичень пов'язана з недовірою громадян до банків, приватних пенсійних фондів і вітчизняної валюті. Максимум, на що наважуються українці за можливості відкласти щось - покупка валюти. Механізм не завжди ефективний - при ревальвації гривні все, хто купив $1000 “по 28”, на сьогодні втратили близько 10% накопичень.

Законопроект № 2683 вводить обов'язковість накопичувальної частини пенсії. Для реалізації цієї програми передбачено відкриття для кожного працездатного українця спеціального пенсійного персоніфікованого рахунку. Оператор рахунків буде визначатися за конкурсом, контроль за рахунками здійснює не Пенсійний Фонд (його законодавці планують ліквідувати), а Пенсійне казначейство.

Суми, накопичені громадянином протягом життя, будуть витрачатися щомісяця в якості другої частини пенсії. Вони є частиною спадщини і переходять родичам. Таким чином, майбутні пенсіонери будуть отримувати дві пенсії - солідарну і персоніфіковану.

Проект передбачає мінімальні відрахування в персональний пенсійний фонд від заробітної плати:

  • 1% виплачує сам співробітник;
  • 2% виплачує роботодавець.

За бажанням громадянина він має право збільшити розмір щомісячного відрахування, при цьому відрахування роботодавця виростають пропорційно. Максимум - 9% від суми заробітку. Подальші поповнення особистого пенсійного фонду громадянин робить на добровільній основі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також