Знеболювальні засоби: які та коли використовувати

24
0

Знеболювальні ліки – це засоби для екстреної допомоги при сильному болю та у відновлювальний чи післяопераційний період. При оптимальному виборі засіб здатен допомогти відновити працездатність та суттєво покращити якість життя пацієнта.

В аптеці «Бажаємо здоров'я» ви знайдете всі необхідні знеболювальні засоби від зубного чи менструального болю. Також в каталозі представлені препарати місцевої дії для боротьби з болем після травм чи медичних втручань. Доставлення відбувається в одну з аптек мережі вашого міста. Не забувайте, що будь-які ліки та тривалість їх прийому мають бути визначені лікарем. Для вибору оптимального засобу зверніться до сімейного лікаря.

Типи знеболювальних засобів

Лікарі поділяють ліки, які зменшують біль (медична назва – анестетики) на декілька груп. Препарати з кожної групи використовують в залежності від локалізації, інтенсивності та причини походження болю.

  • Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) використовують при болях невисокої та середньої інтенсивності (головному, менструальному, зубному), невралгіях та травмах, запальних процесах опорно-рухового апарату та м'язів. Також ці препарати допомагають знизити температуру при ГРВІ чи інших запальних процесах.
  • Анальгетики-антипіретики використовують для зниження температури, а також при незначних больових відчуттях. Вони є аналогами НПЗЗ та використовуються, коли для цієї групи ліків у пацієнта є протипоказання, або іноді одночасно, доповнюючи дію одне одного.
  • Спазмолітики рекомендують при болях, викликаних спазмами м'язів, наприклад при менструальних болях у жінок чи захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
  • Комбіновані засоби містять анальгетик чи нестероїдний протизапальний компонент та спазмолітик.
  • Місцеві анестетики використовують для зняття болю безпосередньо в місці його виникнення, а також для зниження чутливості при різних медичних маніпуляціях (наприклад, лікуванні чи видаленні зубів, косметичних маніпуляціях, накладанні швів і т.п.). Цей тип лікарських засобів може мати різні форми, наприклад, льодяники для горла, вушні краплі, спреї, супозиторії чи мазі.

Знеболювальні ліки завжди мають бути в аптечці, але їх використання варто погоджувати з лікарем, особливо якщо мова йде про болі у дітей.

Що необхідно знати при прийомі знеболювальних засобів

Біль – це здорова реакція організму на запальний процес чи травму. Його механізми необхідні як сигнал, що тіло потребує допомоги. Саме тому самостійно приймати знеболювальні не варто. Відключивши сигнал організму, людина може не відчути погіршення свого стану і пропустити значні ускладнення хвороби чи механічної травми. Також анестетики можуть ускладнити діагностику хвороби.

Варто знати, що анестетики не повинні використовуватись протягом тривалого часу. Вони є екстреною допомогою для боротьби з болем, але не лікують його причину.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також