Золоті прикраси: секрети вибору

14
0

Одним із найпопулярніших благородних металів є золото. Воно має достатню еластичність для створення унікальних прикрас з оригінальними візерунками, однак у чистому вигляді у ювелірній справі не використовується.

Річ у тому, що золото без домішків дуже м’яке, тому при виготовленні виробів важко отримати тонкі деталі, які б не зазнавали деформації.

З якими металами можна поєднувати?

Найчастіше у ювелірних прикрасах застосовують сплави з міддю та сріблом у різних відсоткових співвідношеннях, рідше додають нікель та паладій. Пропорції домішок визначаються затвердженими державою стандартами:

  1. Жовте золото отримують при додаванні срібла та міді в пропорціях відповідно до проби. У виробах 585-ї проби частка золота складає 58,5%, срібла 28% та міді 13,5%.
  2. Білий метал є результатом поєднання зі сріблом, нікелем або паладієм.
  3. Червоний матеріал є одним з найміцніших сплавів, який отримують шляхом поєднання з міддю (41%).
  4. Рожеве золото містить найбільший відсоток самого золота (75%), а також 21% міді та 4% срібла.

Крім того, готові сплави розрізняють за пробою. За стандартами вона означає відсоток чистого благородного металу у виробі. Наприклад, найпопулярніша 585 проба містить 58,5% самого ауруму, а 500 – 50%. Сплави зі вмістом цього дорогоцінного матеріалу вище 75% зустрічаються в моделях рідко через свою м’якість.

Як вибрати гарну прикрасу?

Кожна жінка має свої смаки, тому у виборі коштовностей головним критерієм є саме особисті побажання. Насамперед варто визначитися, з якою метою та куди безпосередньо планується носити прикрасу. Для повсякденного використання найчастіше купують сережки, ланцюжки, браслети й персні.

Для особливих подій зазвичай вибирають кольє, підвіски та масивніші прикраси. Наприклад, дуже стильно й дорого виглядають золоті каблучки зі смарагдом. Останнім часом набули популярності аксесуари, виготовлені з декількох видів сплавів (наприклад, жовтого та білого).

Велика кількість жінок надає перевагу ювелірним прикрасам зі вставками. Це можуть бути штучні камені (фіаніт) або натуральні мінерали. Для вставки найчастіше використовують:

  • рубін;
  • сапфір;
  • діамант;
  • смарагд;
  • натуральні річкові чи морські перли різних кольорів.

Дівчата, які надають великого значення символізму каменів, нерідко вибирають напівдорогоцінні вставки (наприклад, аметист, бурштин).

Серед каменів, які використовуються для виробів з золота, дуже вирізняється яскравий смарагд. Він є натуральним мінералом найвищого класу цінності. Його насичений зелений колір надзвичайно гарно пасує до оправи з золота, підкреслюючи цінність прикраси.

Як вибрати перстень із якісним смарагдом?

У першу чергу варто пам'ятати, що такий камінь не може бути дешевим. Навіть золоті прикраси можуть мати вставку у вигляді яскраво-зеленого каменю штучного походження, з дешевших мінералів або навіть зі звичайного скла. Саме тому варто купувати ювелірні прикраси в перевірених магазинах.

Золоті каблучки зі смарагдом високої якості можна придбати в інтернет-магазині Kimberli. У каталозі представлені моделі різної товщини та складності, а також персні з додаванням діамантів чи інших каменів. При виготовленні на замовлення можуть використовуватися ювелірні золоті сплави різних кольорів чи їхнє поєднання – все залежить виключно від побажань клієнта.

Асортимент золотих прикрас дуже широкий, серед них можна вибирати також моделі з різноманітними вставками. Вироби відрізняються за складом, кольором, способами декорування та іншими особливостями.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також