Золтан Ленд'єл пояснив, чому гірські райони Закарпаття тонуть у смітті й що з цим робити (ВІДЕО)

6
0

Закарпатський депутат вважає, що у найближчому часі необхідно розпочати практику сортування сміття та шукати можливості для вирішення екологічної проблеми, яка склалася в Закарпатті.

— На сьогоднішній день з'явилася інформація, що голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль притягає до відповідальності голів районних державних адміністрацій краю за факт засміченості в області. Особливо дана проблема стає гострою, коли спостерігається підняття рівня води в річках Закарпаття. Однак, громада краю наразі немає можливості утилізувати тверді побутові відходи самотужки, - розповідає Золтан Ленд'єл. 

— У низинних районах Закарпаття ще в попередні роки вдалося налагодити роботу з відомими фірмами, які щотижня збирають побутові відходи та утилізують їх на відповідних полігонах. Це дає нам можливість жити цивілізовано і в порядку. На жаль, за період роботи Геннадія Москаля робота в цьому напрямку призупинена, і в гірських районах нашої області склалася катастрофічна ситуація з вивозом сміття. Насправді, дана проблема робить Україні дуже поганий імідж. Адже з Латориці сміття потрапляє в Тису, з Тиси - в Дунай, і ми такі "подарунки" надсилаємо європейцям. Це просто соромно,- прокоментував депутат.

За словами Золтана Ленд'єла, аби вирішити проблему з утилізацією ТПВ необхідно перейняти європейський досвід.

— Сьогодні відомі технології, які дають можливість з побутових відходів отримувати енергію. У європейських країнах давно довели, що сміття - це бізнес, додаткові енергоресурси. Тож, на даному етапі в Закарпатті варто розпочати практику сортування сміття, далі - шукати привабливі інвестиційні проекти, які дали б можливість переробляти ТПВ. Уже два роки чуємо багато розмов з цього приводу, але віз і досі там,- констатував Золтан Ленд'єл.

Раніше Мukachevo.net показувало як поряд з квітучими полями Колочави пливуть купи сміття.

Дивіться також: Фото дня: Береги Вільшанського водосховища вкриті купою сміття.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також