"Зухвала спецоперація". Український спецназ врятував афганців, які працювали на Канаду

9
5

Український спецназ провів спецоперацію в Кабулі, щоб врятувати з Афганістану місцевих громадян, які працювали на Канаду.

Як повідомляє видання "Ліга.Net" з посиланням на Globe and Mail, українські військові врятували 19 афганських перекладачів і членів їхніх сімей, один з перекладачів працював на Globe and Mail.

Журналісти пишуть, що українські спецназівці провели "зухвалу спецоперацію". У п'ятницю 27 серпня, через день після теракту біля аеропорту Кабула, вони попри ризики та хаос на вулицях пішки вийшли в Кабул. Спецназівці знайшли по фото номерних знаків два мікроавтобуси з афганцями та супроводили їх до аеропорту.

"Колона увійшла (в аеропорт, - ред.), тому що з'явилися українці. Ми просто відправили їм номери наших автомобілів... і вони прийшли на місцевий базар, щоб знайти нас. Вони сказали "Україна? ", ми сказали "Так!", і вони затягли нас всередину ", – розповідає Мохаммед Шаріф Шараф, перекладач The Globe і батько п'ятьох дітей.

З аеропорту Кабула група афганців разом з іншими людьми полетіла на військовому літаку в столицю Пакистану Ісламабад, а потім з посадкою в Баку дісталися до України.

Відзначається, що раніше провалилися плани з евакуації, які розробляли США і Канада. Згідно з цими планами, афганці самі повинні були дістатися до воріт аеропорту, однак це було неможливо, пишуть журналісти. Українська ж операція вдалася саме завдяки перекиданню спецназу в місто, відзначають у виданні.

"Ми всі були здивовані. Протягом місяця я намагався зробити, щоб нас бодай хтось забрав. Ми просили американців, канадців, катарців, всіх – і жодного рішення. Вони боялися вийти. Українські солдати були для нас ангелами. Вони виконали виняткову роботу. У них великі серця ", – сказав Джавед Хакман, 33-річний батько чотирьох дітей, який два роки пропрацював з канадським спецназом в Кандагарі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав Globe and Mail, що Канада запросила додаткову допомогу – і Україна буде рада допомогти. За його словами, спецоперація в Кабулі показала можливості Збройних Сил України та причини, чому Україну треба прийняти в НАТО.

"У цих жахливих обставинах наші військові продемонстрували хоробрість, високий клас і зразковий професіоналізм", – додав голова МЗС.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

АЧ
А чи варто ризику

Довезли до нас, але Украіна ім не потрібна - Канаду давай. У них папери-дозволи вже готові туди. Просто канадини забоялися "шкуру на барабан" підставляти і дременули з Афгану. А нашим зарахується, може зверхникам ще й бабла за подальші ризик-рейди відсиплють. А може пригадають, що відробляють іх минулих років тренування на Яворові. Але ще не причина збутись Кулебиним мріям, не факт

Ч2
Чорнота 2

На 20 секунді відео тот афганець дає інтервью та в углу написано Київ

Ч
Чорнота

Кабул-Пакистан-Баку-Україна, та до нас їх доставили

ДП
До петі дауна

Де пише шо їх хтось в Україну везе? Їх провели в аеропорт Кабула. Спасли од талібів

P
Petya

Мало нам чорних ? Най везуть собі у хижі спецназовці долбані.

Читайте також