Живий закарпатський рушник стане окрасою виставки квітів на Співочому полі (ВІДЕО)

19
0

За кілька днів перед відкриттям виставки квітів до Дня незалежності на столичному Співочому полі йдуть останні приготування. Від самого ранку і до пізнього вечора тут кипить робота - квіткарі та дизайнери ні на мить не припиняють довершувати свої композиції.

У Комунальному об’єднанні "Київзеленбуд" кажуть, ювілейну 55-ту виставку вирішили присвятити українським рушникам.

“Наше традиційне, робота наших жінок, наших матерів, бабусь, які споконвіку вишивали вишиванки, рушники, і покладали якусь надію, якусь думку, якусь долю на полотно”, - каже генеральний директор ТО "Київзеленбуд" Ярослав Макарчук.

До розробки ескізу кожен з районів Києва підходив індивідуально. Одні - насичували квіткову композицію яскравими кольорами, інші - чудернацькими формами. Втім, кажуть ландшафтні дизайнери, одне - працювати на папері, інше - з природними матеріалами. Тож не дивно, що в процесі роботи кожен з "живих рушників" - набуває нових оригінальних акцентів.

“Українська тематика, і тому кожен район повинен був вибрати якусь певну область України - хтось Закарпаття, хтось центральну частину, хтось східний регіон. У нас тематика - це центральна частина України, Полтавщина. Тут буде рушник і петриківський розпис”, - каже архітектор по ландшафту Печерського району Радміла Гомон.

“В нас тема - закарпатський рушник. Пропонується, відкривається тема гостинності. Гостинність, українська жінка. Одна з короваєм стоїть, рушник український. Дві дівчини у нас вишивають, одна пряде. Тобто, чиста класична українська тематика”, - розповів архітектор по ландшафту Солом’янського району Владислава Фрезюк.

До виставки почали готуватися заздалегідь. Мало не з зими в районних теплицях засівають розсаду. На кожне панно, за найскромнішими підрахунками, піде кілька десятків, а то й сотень тисяч квітів.

“Десь у квітні тільки бегонія висівалась, навіть в березні. Бегонія дуже довго сходить і кропотлива дуже квітка, що треба в квітні. А вангут, аурея та ризіне - тут приблизно за місяць”, - каже начальник дільниці, відповідальна за квіти Раїса Олександрова.

Аби вберегти вже готові композиції від спеки - по кілька разів на день їх рясно поливають, а ділянки з найбільш тендітними квітами накривають спеціальними тентами. Втім, найбільшою небезпекою для виставки, кажуть квіткарі, є не погода, а самі відвідувачі. Тож застерігають - не заходити на газони. Аби уникнути непорозумінь - посилять охорону, а для бажаючих сфотографуватися - обладнають спеціальні майданчики з найкращим краєвидом. Урочисто виставку квітів у столиці відкриють в суботу пообіді.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також