Чиїм підприємствам дісталась земля Ужгорода

7
2

Протягом січня – серпня 2016 року юридичними особами в місті Ужгороді без аукціону було викуплено 1,1949 га землі. До бюджету міста при цьому було сплачено 1 млн 868 тис. 939 грн.

Представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контолем” в Закарпатській області проаналізували, кому належать підприємства, що викупили земельні ділянки; політичну приналежність їх засновників та історії їх відносин з жителями міста та області.

ТОВ «Прибиральник» отримало 0,5 га, сплативши за це 546 тис. 840 грн. Єдиний державний реєстр юридичних осіб не видає жодне товариство з такою назвою. Натомість, нам демонструє приватне підприємство «Прибиральник плюс», з місцем реєстрації на вулиці Легоцького, 15 в Ужгороді. Займається юридична особа збиранням безпечних відходів та покрівельними роботами. Його засновником є Богдан Тереняк, директор ТзОВ «Житло-Сервіс», що займається комплексним обслуговуванням об'єктів, на кшталт, приватного ЖРЕРу.

Що цікаво, ТзОВ має ту саму адресу реєстрації що й ПП. Значно раніше, Богдан Тереняк очолював ЖРЕР№7 в місті Ужгород, який обслуговував туж територію, за якою зараз доглядає «Житло-сервіс». ПП «Прибиральник плюс» неодноразово отримувало кошти з місцевого бюджету на проведення різних робіт на території Ужгорода, як наприклад, косіння трави на частині вулиць, що знаходяться в сфері обслуговування ТзОВ «Житло-Сервіс». Богдан Тереняк балотувався до Ужгородської міської ради від пратії «Наш край», однак депутатом не став.

ПП «Іппон», викупило 2 ділянки загальною площею 0,08 га, оплативши за неї 240 тис. 998 грн. Засновниками приватного підприємства є Сергій Мошак та Анатолій Перцев. Сергій Мошак був депутатом Верховної Ради України VI та VII скликань (партія “Партія регіонів”). Анатолій Перцев – його помічник на платній основі в VI скликанні, депутат Перечинської районної ради VI скликання – голова ради (партія “Партія регіонаів”).  Підприємство займається діяльністю функціонування спортивних споруд, забезпечення спортивного комфорту та іншою діяльністю у сфері спорту. 

ТОВ «Карпатстройекс», яке викупило 0,2099 га комунальної землі, сплативши до бюджету міста 335 тис. 546 грн. Серед засновників Ярина Ковач- дружина Сергія Ковача, депутата Закарпатської обласної ради VI скликання (партія “Сильна Україна”, що пізніше стала сателітом “Партії регіонів”, а значна кількість її депутатів в місцевих радах увійшли до одноіменної фракції); та невістка Василя Ковача, депутата Верховної Ради України VII скликання (партія “Партія регіонів”). Родина часто була у центрі скандалу через енергетичний бізнес в Закарпатті, в тому числі, пов’язаний з будівництвом малих ГЕС на річках області. Їх бізнес часто перетинався з енергетичним бізнесом родин Олександра Ледиди, депутата Верховної Ради України V скликання (партія “Партія регіонів”) та голови Закарпатської ОДА 2010-2014 років; та чинного міського голови Ужгорода Богдана Андріїва (партія “Відродження”). Товариство займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень, а також споруд електропостачання та телекомунікацій.

ТОВ “Інвестрой ЛТД”, який отримав дві ділянки загальною площею 0,405 га, сплативши 745 тис. 554 грн. Кінцевим бенефіціарним власником якого є Іван Волошин, депутат Ужгородсьої міської ради VI та VII скликання, партія “Європейська партія України”. Товариство займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень. Одним із засновників є ТОВ “Тренд Груп ЛТД”, засновником якого є той самий Іван Волошин. В обидвох юридичних особах керівником та підписантом є Тамара Готра, дружина Івана Волошина. Останній тісно пов’язаний з численними скандалами в місті Ужгород, нещодавній з яких пов'язаний з будівництвом в межах архітектурної пам’ятки міста «Корони»,  де депутат стріляв у свого колегу, депутата Ужгородської міської ради Романа Богуславського та його помічника Євгена Рахімова.

Коментарі

У
ужгород

депутати між собою в кожному місті україни крадуть народну землю і нема розслідувань ноль ганьба прокуратурі СБУ вори в законі

Г
глядач

і кого ви здивували?

Читайте також