Дабы дурь каждого была видна...

19
16

Обговорювати сам зміст законів великого сенсу немає, бо крім дестабілізуючої ролі, жодної іншої функції вони не виконують. Закон про Кабмін у такому варіанті діяти не може, тому що треба або міняти Конституцію у визначеному порядку, або скасовувати його ключові положення. Закон про імперативний мандат депутати не можуть реалізувати у власній Верховній Раді, а намагаються збурити ним всю країну. Сьогоднішня його роль – це роль погрозливої дубинки для зміцнення авторитарної влади партійних вождів.

Події останнього тижня у Верховній Раді та поза нею дали багато поживи для обговорення журналістам, експертам, політикам. Однак, відверто кажучи, коментувати їх не дуже хочеться, бо тут виявився весь примітив та дріб’язковість українського парламентаризму та політикуму загалом. Тотальне інтриганство, відсутність будь-якого стратегічного плану і підміна його нескінченною демагогією перетворює політичне дійство у «свинячий базар», де ціна слову і прийнятим законам – копійка, хоча й обертаються тут сотні мільйонів доларів. Однак при такому ставленні до власної справи, можна сміливо передбачити, що ці мільйони дуже скоро знайдуть більш відповідальних господарів за межами нашої держави, а такий політичний проект, як Україна залишиться лише епізодом на межі другого та третього тисячоліть.

Хай там як, але маємо тих депутатів, яких обрали і доводиться говорити про те, що маємо, бо надія помирає останньою. Тим більше, що український виборець довів, що він доволі швидко вчиться і без жалю розлучається з тими, хто не тримає слова.

Так що ж сталося на останньому тижні другої сесії нинішнього парламенту? Перший дзвіночок для Президента та «Нашої України» продзвенів ще напередодні, коли БЮТ, приєднавшись до антикризовиків, здолав вето Президента на мораторій щодо продажу землі. Однак «нашоукраїнці» заспокоювали себе тим, що нібито БЮТ у цьому випадку керувався більше ідеологічними мотивами. Мовляв, Юлія Тимошенко схильна до лівого популізму і саме це, а не намагання протиставити себе Президенту визначило результати голосування. Справді, кожному властиво приписувати опоненту власні моральні критерії, незалежно від того, якої вони якості. Тому В.Ющенко хоч і не погоджувався з цим рішенням, але без зайвих суперечок підписав закон про мораторій, поважаючи Конституцію і право депутатів на власні ідеологічні переконання.

Паралельно з цим була ініційована чергова зустріч керівників держави з тим, щоб продовжити загальнонаціональний круглий стіл і, відповідно, пошук компромісів між лівими і правими, Сходом і Заходом, прихильниками інтеграції у ЄЕП та Євросоюз. І тут нерви у надамбіційної, неприховано авторитарної Юлії Тимошенко не витримали. Відчуваючи, що її гарна поза непримиренної опозиціонерки стає незручною з точки зору привабливості блоку для прагматичного бізнесу, вона вдається до рішучого, але цілком самовикривальницького ходу. За одну ніч домовляється з Регіонами про бартерне голосування. В обмін на подолання вето щодо Закону про Кабмін домагається прийняття, правда у першому читанні, двох законів – про імперативний мандат для місцевих депутатів та опозицію. З точки зору національних інтересів жоден з них нічого не вартий і в кінцевому підсумку в нинішньому варіанті у дію не вступить. Але й не це було метою вистави, про що, до речі, відверто говорять дві головні дійові особи БЮТу – Ю.Тимошенко та О.Турчинов, а зірвати налагодження загальнонаціонального діалогу та примусити рахуватися із собою. Немов, Ю.Тимошенко не запрошували до круглого столу і не вона сама обрала шлях ізоляції, не підписавши Універсал.

Обговорювати сам зміст законів великого сенсу немає, бо крім дестабілізуючої ролі, жодної іншої функції вони не виконують. Закон про Кабмін у такому варіанті діяти не може, тому що треба або міняти Конституцію у визначеному порядку, або скасовувати його ключові положення. Закон про імперативний мандат депутати не можуть реалізувати у власній Верховній Раді, а намагаються збурити ним всю країну. Сьогоднішня його роль – це роль погрозливої дубинки для зміцнення авторитарної влади партійних вождів. Хоча лякатимуться лише слабкі, бо практично реалізувати його майже неможливо. Закон про опозицію – це також окозамилювання і намагання увійти в такі стосунки із владою, щоб було зручніше торгуватися, причому за державний кошт.

Проте, одна користь у всьому цьому дійстві є — воно зриває маски і примушує політиків плести нісенітниці – «дабы дурь каждого была видна». В цьому і полягає «блиск та злиденність» демократії.

Віктор ПАЩЕНКО

"Старий Замок "Паланок"

Коментарі

Я
Янка

Хто би про дурь говорив? Це той, хто отримує гроші з рук нашоукраїнців, які цілий рік торгувіалися з регіоналами за посади. Явна заказуха. При цьому стає очевидно, що мукачівці народу через ЗМІ нав*язують цього політолога і думку про те, що БЮТ це зло для країни. Шкода, але БЮТ немає в області ЗМІ через які міг би відповісти цим діячам.

Е
Енді

А БЮТ нічого, окрім Юлєчки і не має. Команди — 0, стратегії — 0, популізму — повні жеби! Дайте хоч ви відповідь на цей матеріал, замість БЮТу. Цікаво вже послухати...

Я
Янка

Енді - гаразд. Для початку зазначу, що не є прихильником Яника. Погоджуюся з вами стосовно організації БЮТом партійної роботи в області. Без харазматичного лідера закарпатський БЮТ приречений за гру з надією на Юлю. Щодо цього, мабуть, сперечатися не будете?

Я
Янка

Енді - в президентстві Ющенка є і велика заслуга Юлі. Чим віддячив їй президент? Так призначив її прем*єром. Зі скрипом у серці, бо на цю посаду претендував Порох. Через півроку зняв Юля, без видимих на то причин (всі пам`ятаємо заяву про найуспішніший уряд). Скажіть, скільки губернаторів після цього було в Україні представників БЮту? А міністрів? Не напружуйтеся. Таких не було. Пам`ятаєте розмову про те, хто очолить уряд після виборів 2006? Лідер тієї партії, яка переможе. А хто став? Хто вів п

Я
Янка

Енді - Хто підписував меморандуми та Універсали з донецькими? Хто повернув до України Яника та Яхметова? Президент, на жаль, втратив свій шанс стати центром об*єднання нації. Він не здатен приймати радикальних і вкрай необхідних рішень. Для того, щоб під ногами не вешталися залишки нашоукраїнців Юля вирішила їх прибрати. Про методи з часом забудеться. Запам`ятається результат. А він такий, що демократичні сили об*єднаються навколо неї.

Я
Янка

Енді - поки КС розбереться в конституційності змін, пройде чимало часу. Юля реально прибере владу до своїх рук. В тому числі і на місцях, де її масово кидали депутати. Погодьтеся, одиниці в області голосували за Мартина, Фединця і т.д. Люди голосували за Юлю. Тому - все закономірно.

Я
Янка

І нарешті, Енді - БЮТ має команду. Не судіть по одному Закарпраттю про силу цієї політичної сили. І стратегія шляху до владу у них є. Про популізм не починайте. Бо тоді треба згадувати вибори і ті гасла, з якими на них йшла Наша Україна. Не зорадь Майдан, Бандитам - тюрми, комунальні послуги не зростатимуть у 2006 році і т.д.

Д
Дмитро

не хочу, щоб звинуватили мене в прихильності до будь-якої з політичних сил, тому скажу просто, але з підтекстом. Автора статті можна звинувачувати в суб`єктивності або упередженості. Але, прошу вибачення, це його особиста думка і він має на неї повне право. Моє власне розуміння подій, описаних в статті: "нелінійна жіноча логіка" завжди викликає подив, посмішку і т.д. Але коли приймаються доленосні рішення, тут вже не до сміху

Е
Енді

Янка, дякую, що не полінувалися і висвітлили свою позицію. Однак по багатьом пунктам я готовий з вами сперечатися. 1. Радий, що ви підтвердили мою думку, щодо відсутності команди у БЮТ. Однак я все ж додам. Команди в неї немає взагалі! Юлія Володимирівна не командний гравець, а в партії панує жорстка диктатура. Є Юля, десь там поблизості Турчинов, а далі всі інші, які хоч і мають вплив, але дуже примарний і вирішальний. І тепер судіть самі, що краще — закрита партійна структура а-ля КПСС, чи

Е
Енді

2. Прем’єрство Юлі. Безумовно, що по-справедливості і об’єктивному розкладі сил у помаранчевому таборі Тимошенко мала стати прем’єром. І вона ним стала. Цього, безумовно не хотів Ющенко, бо мати такого сильного гравця у себе під боком для нього, об’єктивно не вигідно. Однак, як писав у одному своєму матеріалі той же Віктор Пащенко, народ хотів поженити Юлю і Вітю. Це сталося. Однак як і передбачалося дуже скоро їхнє "сімейне життя" дійшло до розлучення. І не в Порошенку справа...Юля — диктатор.

Е
Енді

3. я, особисто, дуже вірив в Універсал. Я справді вірив, що з донецькими можна грати за встановленими правилами. Ну погодьтеся, що Україна таки розділена, хто б що не говорив, на дві частини. Так само є дві (грубо кажучи) політичні еліти. І їм потрібно якось уживатися, тут нічого не поробиш. І Універсал міг стати хоч на деякий час тією ниточкою, яка могла примирити ці дві частини. Нажаль цього не сталося. Це є справді програш Ющенка...

Е
Енді

4.І про методи...Якби ці методи були далекоглядно спрямованні на користь держави, то це одне. Але коли в діях видно лише одне — просто нестримна жага до влади і більше нічого...Ці методи люди дуже добре запамятають. Юля, як свого часу Кучма чи Медведчук чи Янукович, переконана, що народ дурний і все забудеться. Я, до речі, теж свого часу так думав. Але реалії показують, що все далеко не так і люди все добре пам’ятають. Як не пробачили зради Морозу, так і не забудуть останні голосування Юлі. Поба

Я
Янка

Енді - вдячний за відповідь. висловлю своє бачення. Демократія - це, звісно, добре. Але в розумних межах. Наразі після правління Кучми стан економіки, освіти, науки, ЖКГ такий, що слід залізною рукою наводити лад. Чітко: корупціонери мають бути відсторонені від влади, хабарники зловлені за руки, контрабанді поставлені завіси. Жодної демократії в цих питаннях бути не має.

Я
Янка

Про яку демократію в Нашій Україні та популізм в БЮТі ви говорите? По-перше, вся турбота Ющенка про народ в намаганні щось там підписати - не що інше, як черговий розподіл посад і намагання всадити в теплі крісла своїх людей. Приклад бюджету тут більш ніж красномовний. Ющ підписав бюджет в обмін на згоду донецьких на 2 нашоукраїнських губернаторів та звільнення голови СБУ. До чого тут популізм БЮТа?

Я
Янка

*Юля апріорі не вміє домовлятися* - наведіть приклади. На моє переконання це про Нашу Україну, яка веде перемовини з Регіонами з 2002 року. Покійний Кушнарьов навіть говорив про це, дивиючись здатності просирати сильні сторони Нашої України. Щодо команди Юлі в цілому... Важко щось ствердно писати про це. На мій погляд, ситуація в Партії Регіонів найкрасномовніша. Лідер - Яник, Спонсор - Ахметов і повне розуміння процесу. Так має бути, якщо політична сила прагне затриматися на горі надовго. Щось

Я
Янка

І на завершення те, з чого все починалося. Не можна ЗМІ - в тому числі і це видання перетворювати на вузькопартійний рупор. Цим займалися есдеки ще 2 роки тому. Чим це закінчилося - знаєте і без мене. Не можна щодня виливати бруд на БЮТ вустами цього так званого політолога. Щодо рейтингів в лютому... Знаєте я слабо довіряю будь-яким соцдослідженням і особливо, якщо вони будуть від Пащенка:) Пащенко пиши краще про історичну місію Закарпаття, якому судилося знаходитися на межі 4 держав:)

Читайте також