Геніальний-школяр з Хустщини переміг на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії (ФОТО)

12
6

Всіх учасників вітали Міністр екології та лісів Кенії, представники інших міністерств і відомств.

Раніше Мukachevo.net розповідало, що 11-класник Сокирницької школи Валентин Фречка вже кілька років поспіль стає переможцем національних олімпіад з екології та біології. 

А днями він взяв участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з екології "Golden climate" (Кенія, місто Найробі).  Тут, юні науковці презентували та захищали власні проекти.

Валентин блискуче представив унікальний еко-винахід щодо виробництва паперу з опалого листя, здобувши Золоту нагороду та Гран-прі для України.

Майже рік школяр разом з свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев, берези верби дуба та граба. Далі відсортовували у певні бокси, де відбувалися певні хімічні процеси.

В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

До речі, нещодавно Валентин у складі делегації від МАН взяв участь у Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій "І-Fest", що проходив у Тунісі, звідки також привіз Золоту медаль.

У червні Валентин Фречка їде в США, у разі успішного захисту технології виготовлення паперу, Валентин Фречка може отримати стипендію для навчання у США. 

Коментарі

О
Олександр

А потім наш Валік залишиться в Штатах і буде підіймати їх впалу економіку. А Україні папір зовсім і не потрібен. Ми його в Рашке купуємо, за американські долари, бо свого виробництва немає. Та і як ми його робили б з лістя, якого в нас не є? От у горах Колорадо його доста. Недарма наш високоосвічений голова уряду наполягає, що українцям вища освіта не дуже потрібна, ПТУ достатньо. Для його посади може й так...

Е
ЕКО

Вітаю від щирого серця! Десь там у далекій Кеніїї - наш земляк. Це прекрасно....

Р
Русин

МОЛОДЕЦЬ!!!

Л
Лисий

Бородатий школяр)))

П
Правда

ото й шкода, що розумні їдуть і не повертаються, бо у такій країні нема що робити. ти тут із своїм розумом нікому не потрібен...........

В
Віталя

Горжусь таким земляком! Подальших успіхів. Надіюсь наша країна помітить талант. Але найймовірніше хлопчина надовго в Україні не затримається. Як доказ словам - вчителька з Берегово (Учитель року, сам Порошенко вручав нагороду) нині проживає у Великій Британії. Ще приклад як у нас шанують таланти: учениця з Чернівців набрала максимальний бал у ЗНО(це був 1 рік коли ввели). Подала документи в один ВУЗ і ...... НЕ ПОСТУПИЛА! Спочатку взяли пільговиків. Змушена чекати рік. Та в цивілізованій країні такого учня в будь який заклад тільки б запрошували. А у нас університети тільки думають як качнути побільше бабок .

Читайте також