Як трясло Закарпаття за останні 200 років: перелік найсильніших землетрусів (Інфографіка)

102
1

Тячівщина і Берегіщина – це найбільш небезпечні зони в області, де за останні століття час від часу відчувались досить сильні поштовхи.

З початку року в Україні сталося уже близько 60 землетрусів. Але минулої неділі – перший відчутний. Його епіцентр був неподалік Маріуполя, а відголоски землетрусу відчули по всьому Донбасу, а також у Криму, Дніпрі та Запоріжжі. Потужність недільного землетрусу сягала до 4,9 балів.

Водночас, одна з найбільш активних сейсмічних зон планети – зона Вранча – розташована поблизу Закарпаття.

За останні 200 років на території нашого краю відбулося ряд землетрусів, інтенсивність яких подекуди сягала 7-8 балів за шкалою MSK-64. Зазначена інтенсивність поштовхів призводить до великих тріщин в стінах і ґрунті та, навіть, падіння пам’ятників.

Часто на Закарпатті були поштовхи і 6-7 бальні, при яких осипається штукатурка, з’являються невеликі тріщини у стінах, відбуваються легкі руйнування будівель.

Тож Mukachevo.net на основі інформації від завідувача Ужгородської сейсмологічної станції, сейсмолога з більш, ніж 30-річним досвідом Світлани Плішко зробив підбірку найсильніших землетрусів, які сколихнулись область за останні століття.

Закарпатські землетруси варто розподіляти не за роками чи балами, а зонами. Найактивнішим за кількістю і повторюваністю землетрусів є Тячівський район. Найсильніше трясло тут в таких роках:

1 липня 1830 року та 21 грудня 1870 року – Тячів, інтенсивність 6-7 балів;

7 жовтня 1894 року – Буштино, інтенсивність 6-7 балів;

10 серпня 1926 року – Тересва, інтенсивність – 7 балів;

22 вересня 1979 року – Угля, інтенсивність 6-7 балів.

Південно-західна частина Закарпаття – для цієї зони характерне одноактне вивільнення енергії, тому тут не є типовими повторні поштовхи. Найбільш відчутними тут були землетруси:

2 серпня 1936 року – Антонівка, інтенсивність 6-7 балів;

24 жовтня 1965 року – Берегово, інтенсивність 7 балів;

25 вересня 1977 року – Берегово, інтенсивність 6-7 балів;

1 липня 1982 року – на кордоні Угорщини з Україною, інтенсивність 6-7 балів.

23 листопада 2006 року – Берегово, інтенсивність 6-7 балів.

Крім того, сильні землетруси мешканці Закарпаття відчували і в таких місцях:

26 грудня 1872 року – Довге, інтенсивність 7 балів;

17 січня 1880 року – Вільхівці, інтенсивність 6 балів;

14 вересня 1937 року – Драгово, інтенсивність 6-7 балів;

8 березня 1978 року - Виноградово, інтенсивність 6 балів;

20 травня 2003 року – Міхаловце (Словаччина), інтенсивність 5-6 балів (цей землетрус добре відчули мешканці Ужгородського та Перечинського районів).

Щоб збільшити, клікніть на зображення

Втім, численні землетруси з низькою інтенсивністю відбуваються на Закарпатті постійно, їх кількість може сягати до 20-ти щороку.

Останньою досить відчутною була серія поштовхів у Тячеві 19 липня 2015 року силою близько 3 бали за Ріхтером.

Крім того, все частіше відчуваються землетруси у Кольчині, що біля Мукачева. Незважаючи на постійні застереження та заборони сейсмологів, тут продовжують працювати три кар’єри. Відтак, майже щороку тут відчутні невеликі поштовхи – силою до 2 балів.


Довідково: найпотужніший землетрус в історії сучасної України стався у вересні 1927 року в Криму, де за 4 дні відбулося понад 200 поштовхів. Тоді у Ялті було зруйновано до 70% будівель.

Коментарі

A
ahaa

Я дуже здивований дивовижним досвідом і чудесами доктора Алаби, які поширилися в Інтернеті та по всьому світу. Оскільки він дивом допоміг людям по всьому світу повернути втрачених коханців, я зв’язалася з ним, переглянувши так багато свідчень різних людей, як він допомагає мені повернути мого колишнього коханця, я розповіла йому про свого чоловіка, який залишив мене близько 8 місяців тому, і пішов з дому з усім, що у мене було, я була збентежена, коли він сказав мені просто посміхатися і бути спокійним, запевняючи, що впорається з усім лише за 48 годин. Після другого дня мені зателефонував чоловік, я була просто шокована, я вибрала дзвінок і не повірила своїм вухам, він дуже благав мене пробачити його і дати обіцянки по телефону:dralaba3000@gmail.com або ви можете зв'яжіться з ним через WhatsApp / Viber за цим номером +1(425) 477-2744, я бажаю вам всього найкращого, не дозволяйте нікому забрати вашого чоловіка у вас, незважаючи ні на що...

Читайте також