
Віктор ЮЩЕНКО вшанував героїв Карпатської України
Президент України Віктор Ющенко на місці звитяги карпатських січовиків – Красному полі поклав вінок до Пам’ятного Хреста. Пам’ять Героїв Карпатської України вшанували також міністри, народні депутати, культурні та громадські діячі, представники місцевих органів влади.
Для увічнення пам’яті героїв Карпатської України Глава держави взяв участь у висадженні Алеї Звитяги. Відтепер 34 червоні дуби будуть нагадувати про цю подію.
Виступаючи з вітальним словом перед учасниками зібрання на Красному полі, в якому взяло участь близько 15 тисяч мешканців краю та інших регіонів, Президент наголосив, що значення цієї події - загальнонаціональне, загальнонародне, загальнодержавне. З Карпатської України розпочалася остаточна, переможна битва за свободу і державу. «Карпатська частка нашого єдиного духу першою з перших утвердила: ми – українці. Ми – єдиний народ. Ми – єдина соборна Українська держава», – підкреслив Глава держави.
Битву на Красному полі Президент України поставив в один ряд з боєм під Крутами, обороною Києва, Севастополя і Одеси. «На цій землі боровся наш народ, убираючи у груди дух єдиної нації – від Карпат до Чорного моря», – відзначив Віктор Ющенко. Президент подякував «всім людям Карпатської України за те, що цей дух присутній на нашому майдані».
Глава держави, говорячи про сучасну ситуацію у країні, попросив не піддаватися на спокуси обіцянок - тих, які краще і солодше звучать. Але лише на словах. Він висловив упевненість, що в Україні переможе державна воля і тверді національні інтереси. «Я вірю, що Україна об`єднається з європейським простором, і ми разом досягнемо цього. Над усе я впевнений у перемозі нашої ідеї і нашої національної перспективи», – сказав Президент.
У заходах з нагоди 70-річчя Карпатської України взяло участь близько 30 тисяч мешканців Закарпаття та інших регіонів України.
У робочій поїздці на Закарпаття Президента України Віктора Ющенка супроводжували глава Секретаріату Президента України, наш земляк, Віктор Балога та голова облдержадміністрації Олег Гаваші.
Управління інформації та зв’язків із
громадськістю облдержадміністрації
Президент України вручив державні нагороди
У хустській спеціалізованій загальноосвітній школі імені Августина Волошина Президент України Віктор Ющенко вручив державні нагороди колишнім карпатським січовикам, науковцям, громадським та культурним діячам, які зробили гідний внесок у вивчення подій Карпатської України, відновлення історичної пам`яті нашого народу.
Виступаючи, Віктор Ющенко наголосив, що незалежна Карпатська Україна назавжди стала символом непереможності української нації, її соборності та єдності. Він назвав символічним те, що урочистість відбувається саме у тій будівлі і залі, де сім десятиліть тому зібрався історичний Сойм Карпатської України.
«Сьогодні у стінах, які були свідками тих подій, у школі, що носить ім`я Героя України Августина Волошина, ми вшановуємо десятки тисяч патріотів, які боролися за українську державність. Ми вшановуємо єдність всього світового українства, яке допомагало і підтримувало Карпатську Україну», – сказав Президент.
Віктор Ющенко підкреслив, що надзвичайно радий бачити у цій залі людей, які в 1939 році захищали Карпатську Україну. Від імені всього Українського народу Глава держави висловив їм слова найвищої поваги..
Глава держави вручив паспорт громадянина України єпископу, Апостольському адміністратору Мукачівської греко-католицької єпархії Мілану Шашіку.
громадськістю облдержадміністрації
Глава держави взяв участь у молебні та відвідав школу ім. Августина Волошина
У Свято-Вознесенському соборі у місті Хуст Президент України Віктор Ющенко разом з дружиною пані Катериною Ющенко та представниками влади, духовенства і місцевої громади взяв участь у молебні в пам’ять героїв Карпатської України. Його відправив апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.
Перед початком молебну Глава держави разом з дружиною поклали квіти до меморіальної дошки Августину Волошину на будинку, де він проживав.
Президент України Віктор Ющенко також відвідав Хустську спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів імені Августина Волошина, в будівлі якої 15 березня 1939 року відбулося історичне засідання першого Сойму Карпатської України. Він передав у дарунок школі бюст президента Карпатської України, ознайомився з розміщеною тут архівною виставкою документів тих часів, переглянув кінохроніку засідання Сойму Карпатської України та виступив перед громадськістю.
Глава держави вручив державні нагороди з нагоди 70-річчя подій, пов’язаних з проголошенням Карпатської України.
Управління інформації та зв’язків із
громадськістю облдержадміністрації
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 141/2009
За активну громадську і наукову діяльність, спрямовану на увічнення пам`яті про розвиток української державності та історичних подій 1938 –1939 років на Закарпатті постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня
ВЕГЕША Миколу Миколайовича – ректора Ужгородського національного університету
Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня
ВАСКОВА Андрія Петровича – священика-емерита Мукачівської греко-католицької єпархії, м.Ужгород
ВАЩИШИНА Ярослава Ільковича – члена координаційної ради Хустської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства політичних в`язнів та репресованих
ГАВРИЛКА Петра Дмитровича – колишнього карпатського січовика, Тячівський район
ДЖАНДУ Михайла Михайловича – Хустського міського голову
ДОВГАНИЧА Омеляна Дмитровича – керівника науково-редакційного відділу обласного видання «Реабілітовані історією». Закарпатська область»
ДОЛИНИЧА Йосипа Йосиповича – ветерана педагогічної праці, Свалявський район
ІГНАСЯ Василя Михайловича – колишнього карпатського січовика, Воловецький район
КЕШЕЛЮ Дмитра Михайловича – директора творчо-виробничого об`єднання мистецьких, молодіжних та спортивних програм Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії
КОРСУНА Олексія Михайловича – наукового редактора робочої групи науково-редакційного відділу обласного видання «Реабілітовані історією». Закарпатська область»
МЕДВІДЯ Елеміра Мигальовича – колишнього карпатського січовика, Міжгірський район
НОСУ Василя Васильовича – священика Мукачівської греко-католицької єпархії міста Рахів
ПАРАЩИНЦЯ Миколу Івановича – колишнього карпатського січовика, Тячівський район
ПЕТРИЧКА Михайла Петровича – колишнього карпатського січовика, Мукачівський район
САБОВА Костянтина Йосиповича – префекта Ужгородської греко-католицької духовної академії імені Блаженного Теодора Ромжі Мукачівської греко-католицької єпархії
ФЕДАКУ Дмитра Михайловича – редактора акціонерного товариства «Видавництво «Закарпаття», м.Ужгород
ФІЛІППОВА Анатолія Юхимовича – головного режисера Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру
ШТИЛИХУ Йосипа Васильовича – священика-емерита Мукачівської греко-католицької єпархії, м.Ужгород
Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня
МАЛИЛЬО Софію Михайлівну – члена Мукачівського міського осередку громадської організації «Союз українок»
ПЕТРАШКО Марію Василівну – члена Хустської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка