На Закарпатті рекламується тоталітарна секта, яка вихваляє Путіна та прагне завадити «самознищенню людства»

155
23

У багатьох містах України минулого року почали масово з'являтися біл-борди з не надто зрозумілим змістом. Йшлося про конференцію чи онлайн-форум такої собі організації «Благотворче суспільство», яка обіцяла надати учасникам відповіді на чимало запитань - як людству вберегтися від глобальної екологічної кризи до ядерної катастрофи. І ще чимало різного.

Подібні об'яви рекламного характеру з'явилися також і на Закарпатті - в Ужгороді, Мукачеві, Іршаві, Тячеві та інших містах області. Рекламу цього форуму розмістила навіть закарпатська телекомпанія "М-Студіо".

"Ми на порозі ядерної катастрофи, планетарного голоду і кліматичних катаклізмів… Споживацький світ просто пожирає нас тисячоліттями, а зараз штовхає до тотального самознищення", - йдеться у повідомленні. І нібито пропонується вихід - саджати дерева, допомагати хворим дітям та робити інші благородні справи...


Все б нічого. Але як дослідили журналісти з багатьох регіонів України організація «Благотворче суспільство» має всі ознаки тоталітарної секти. Також, руху приписуються такі риси як проросійськість, вихваляння президента РФ Путіна, комуністичного режиму, вхід України до складу Росії та колабораціонізм.

Виявилося, що коріння руху та початок діяльності в Україні сягають 2014 року, але особливо активізувалися його прибічники саме після початку повномасштабної російської агресії. Серед відомих прибічників ідеї руху є, наприклад, Євгеній Мураєв, проросійський політик, керівник забороненої проросійської партії «Наші», що була орієнтовані на «зближення» України з Росією та, в перспективі на об'єднання України з Росією. Раптовий збіг? Не думаємо.

«Благотворче суспільство» тісно пов'язаний з рухом «АллатРа», а той дуже схожий на відому деструктивну та тоталітарну секту «Біле братство», яка була активна у 1990-х роках.

На їхній сторінці можна звернути увагу на псевдонаукові та конспірологічні твердження, до прикладу «ми розповідаємо правду, яку приховують від людей». Також є таймер, який відраховує, скільки «людству залишилося» — близько 13 років.

Журналісти з Хмельниччини розповіли, що у Шепетівці та Славуті також з'явились білборди з доволі дивним змістом, від якого так і тхнуло вже призабутою сектою "Білого братства". Трішки дослідивши, що ж це за "Благотворче суспільство", виявилось, що це не просто секта, а розплідник колаборантів, які в час війни співпрацюють з агресором.

Почалося все з руху «АллатРа», який почав рекламуватися на проросійському телеканалі «112». Фактично цей рух був заснований в Україні 2011 року вихідцями з Макіївки Донецької області Галиною Яблочкіною та Ігорем Даниловим, але проявив себе значно пізніше.

Зокрема гості студії презентували книгу, вели бесіду на абстрактні теми добра, миру, злагоди тощо. Насправді ці книги пропагували комуністичний тоталітарний режим і культ особистості путіна. Внаслідок того, що ніде у відкритому доступі не було застережень про те, що «АллатРа» є деструктивною псевдорелігійною організацією, до її лав потрапили чимало людей.

Зокрема члени руху представляли Революцію Гідності як внутрішній громадянський конфлікт, спричинений «потойбічними силами». Не визнавали вони і факту збройного вторгнення російської федерації в Україну, розпочатого у 2014 році.

При чому на сайті сектанти не гребували публікувати брехливу інформацію про нібито благословення Папи Римського Франциска та інших відомих релігійних лідерів з усього світу.

Згодом «АллатРа» трансформується у «Благотворче суспільство». Вони захопилися темою «турботи про майбутнє планети», боротьби з наслідками зміни клімату та інші апокаліптичні настрої, які мали б зацікавити широке коло людей.

"Крім поширення новин в інтернеті, організація також займалась і книгодрукуванням. Вони випускали власну пропагандистську літературу, яка ідеалізувала та розповсюджувала ідеї тоталітарного комунізму. Ба більше, путіна у своїх текстах вони шанували та називали спасителем світу. Очільником організації є Ігор Данилов, який, ймовірно і є автором усієї проросійської літератури. На сайті «суспільства» його називають науковцем та академіком, проте ці звання жодним чином не підтверджені", - пише сайт Конкурент.uа.

У 2022 році, влітку, одна з членів цієї групи, мешканка Києва Христина Берестецька здавала російським окупантам точні дані про місце розташування воїнів ЗСУ. Працівники СБУ знайшли у її телефоні закритий телеграм-чат з невідомою особою, якій дівчина передавала інформацію. Тоді їй повідомили про підозру та взяли під варту.

Зараз «Благотворче суспільство» активно спекулює на темі кінця світу та вимирання усіх людей. У своїх матеріалах вони закликають людей гуртуватися під їхнім прапором. Адже, за їх словами, ресурси на нашій планеті закінчуються і скоро більшість людей вимре.

Після активної пропаганди апокаліпсиса, популярність організації різко зросла. У неї з'явилося багато нових соратників. Навіть деякі чиновники з верхівки влади давали інтерв'ю на їхніх каналах. Зокрема Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вона розповідала на каналі, як треба об'єднувати людей та створювати нове суспільство.


Що робити, аби не потрапити на гачок тоталітарної секти?

Кандидат психологічних наук та спеціаліст у сфері психології навіювання Віктор Коширець стверджує, що головне в таких випадках намагатися адекватно оцінювати ситуацію та мати доступ до інформації. За його словами, найбільше під вплив сектантських організацій потрапляють вразливі люди у тяжких життєвих обставинах. В таких організаціях їх спочатку підтримують, а пізніше використовують у власних цілях.

P.S. В одній з соціальних мереж кількість прихильників "закарпатської групи" так званого руху «Благотворче суспільство» складає майже 300 осіб. Чи можуть серед них бути колаборанти та прихильники "руського міра"? Цілком можливо. Отже, будьте пильними і не піддавайтеся на подібні маніпуляції із гарними "екологічними" закликами. А при виявленні проросійської пропаганди - повідомляйте про так випадки відповідні правоохоронні органи. Адже ворог намагається пробратися до нашої домівки під різними приводами, навіть одягаючи гарні маски. Не слід розслаблятися - перевіряйте інформацію. Це легко.

"Утім за красивою обгорткою та благами намірами можуть ховатися дуже підступні й корисливі цілі. Якщо ви хочете допомогти своїй країні та планеті загалом – краще задонатьте для ЗСУ. Це справді буде чудовою допомогою та наблизить нашу з вами перемогу", - радить сайт Конкурент.uа.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Л
Людина

Чергова секта, і як всі секти небезпечна для здоров'я та життя.

Т
Тетяна

Трактувати «благотворче суспільство» можна по різному… в будь якому суспільстві є якась «паршива вівця» Якщо люди досі не усвідомлюють куди котиться світ, які страшні катаклізми трапилися за останні роки, то вони просто сліпі і вузьколобі. Ви можете не належати до «благотворчого суспільства» як і я, але принаймі старайтеся залишатися ЛЮДЬМИ! ЛЮДЬМИ по відношенню до людей, до природи, до тварин… будьте вдячними вищій силі не залежно від того, як ви її називаєте (Бог, Аллах, Крішна, Всесвіт….)

П
Пітю

Люди! Кожен челядник вправі увірувати у те, що му привидиться. Нико не годен восприпятсвувати му в сьому праві. Йсе є истина! Вшитко записано у Конституції з словами про свободу вірування, ай про заборону дискримінації за віров.

У
Увага

Ще одна така секта е в ракошинi в голубому монастирi. Особливо остерiгайтесь шiмона , настоятеля ! Не залишайте хлопчикiв на один з митрофаном!

Й
Йовжі

В Шенборні тоже секта є. Аферист прикривається попом (Мартин).

А
Аннушка

Такі борди дійсно мелькали ще рік тому ніби, в Ужгороді принаймні я таке бачила. Не знаю куди мер і його богобойне опзж дивилося. Секти всякі у городі.

СВ
Секта в Шенборні

В Шенборні також секта є, яка прикривається під римо-католицьку церкву. Мартин священник сектант (якщо таким можна назвати).

М
Микола

В Ужгороді секта забрала в старого чоловіка квартиру. Дочка не могла доказати йому

А
Аоаоаоо

Село Кибляри то настояща секта. Там монастирь та страний піп. Не понятно яка то віра

Й
Йовжі

Зараз сього багато. Люди як лопухи вірять. Звонили ми на телефон і говорили про кониць світа. Ко на такое ведеся

Г
Громадянин

Треба слухати телемарафон та нашого світлого мудрого президента Зеленського.

D
Darth

а фінансуються вони з бюджету рф....

V
V.

А де ті служби. на пікнікови визниці сидять нема часу.в них

*
*****

Ті, хто розміщує таку рекламу на своїх ресурсах за гроші, теж могли б трохи думати та розбиратися, що "клієнти" просувають збочену пропаганду! На них теж лежить відповідальність за розповсюдження шідливої інформації.

Ц
Царь

А де та єбана служба безпеки України де вона?чому не загляне до них і до цього ідіота що це пиши це орк поганий Закарпаття це Україна ні яка там не Венгрія чихословакія і тем паче Русня це тільки Україна !!!!!! Слава Україні

Х
Харькав

Вы проста не панимаете

ПБ
По бритві ходять

Скоро прийдуть герої - закарпатці з фронту, спитають з кожного хто і за кого і чим займався у той час, коли гинули побратими. На цей раз не вийде їх загнати по тюрмах, як зробив це попередник.

Р
Реки

Ці конструкції належать меру Ужгорода - він же і курує цю сволоту…

А
Агностик

Цей текст повністю підходить до аналізу релігій і все , що з цим мотлохом пов'язане . Змініть назву "секти" і вставте любу назву іншої секти (релігійного зборища хорових виконавців надуманих пісеньок) і все матиме тотожний ефект . Все як завжди. Починається з "ідеї" , а закінчується тотальним маніпулюванням напівграмотного населення.

ПМ
Пані Марічка

Нічого поганого в них нема люди проповідують бути чесними і допомагати людям, що в цьому поганого?!

Ф
Ф

Ко їх курірує на закарпатті-? Кришує

8
8

Не буду здивованим якщо це продвигає Арестович

М
Мавроді

Прямо в центрі на театральній площі стояла їхня реклама

Читайте також