На Закарпатті виявили новий штам коронавірусу

7
1

Варіант штаму коронавірусної хвороби Omicron XBB.1.5, відомий також під назвою "Кракен", вже виявили і на Закарпатті.

Як повідомляють в МОЗ, мутований варіант Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 в пацієнтів із Закарпаття підтвердили в референс-лабораторії з діагностики вірусних патогенів ЦГЗ.

В Центрі громадського здоров'я МОЗ зазначають, що такий розвиток подій був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу витісняє собою попередню.

"Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — додала Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

За даними МОЗу, варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській

Наразі в Україні доступна спеціальна вакцина проти штаму Omicron. Для отримання щеплення не обов'язково мати декларацію з сімейним лікарем.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Д
Дарина

Донька, 7 років принесла вірус зі школи( де пів класу дітей захворіли протягом декількох днів). Симптоми Омікрону один в один; але ж лікарі кажуть грип…. Захворіла у нас вся сім’я від 1 до 31 року; переноситься жахливо.

Читайте також