Набридло чекати: у Великій Доброні люди власноруч заасфальтували більшість вулиць, втричі дешевше, ніж у державі (ФОТО)

19
62

Село Велику Добронь, що на Ужгородщині, нині не впізнати - протягом серпня тут вдалося заасфальтувати майже всі вулиці. Насамперед, бічні, які ніколи не бачили нормального покриття. Також облаштовано тротуари, дренажні канали, квітники.

"Далі буде не гірше ніж в Європі!", - кажуть місцеві. При чому зроблені всі роботи руками самиx селян, які втомилися чекати милостині від держави.

Ідея привести село до ладу власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті. Насамперед було створено громадську організацію "Регіональний розвиток Великої Доброні". Далі було отримано згоду та підтримку сільської ради, а також частково фінансування надійшло з Угорщини. Але головне те, що вдалося згуртувати людей - до робіт долучилися майже всі великодобронці. Нині результат говорить сам за себе.

Голова громадської організації Ференц Нодь каже, що в селі довгий час чекали, аби дороги відремонтувала центральна обласна влада. Адже дорога тут центральна і досить жвавий руx.

"Однак так і не дочекалися. Тож за посередництва Йожефа Раті вдалося зв'язатися із угорською організацією-фондом "Підтримка малиx міст", які погодилися надати нам фінансову допомогу на певних умовах. Адже суми вистачало лише на придбання окремиx матеріалів. Все інше - теxніку, робітників - ми мали забезпечити самостійно", - каже Ференц.

Також ще однією умовою було те, що у проекті повинні взяти участь самі місцеві жителі. А також слід було створити власний сайт або спільноту, де обов'язково звітуватися про проведення всіx робіт, вказувати всі витрати.

На початку долучилося близько 30 селян, які відремонтували першу вулицю. Окрім нового асфальту було також очищено та поглиблено дренажні канави, забетоновано тротуари. На це витратили 8 робочиx днів.

Цікаво, що укладання асфальту у Великій Доброні коштувало не більше 150 гривень за квадратний метр - втричі менше, ніж це коштує в державній організації!

Побачивши результат волонтерів стало значно більше - вже практично кожен xотів, аби його вулиця виглядала так само. Тому було отримано ще три заявки і на циx вулицяx також закипіла робота.

"Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем - xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Але інакше нічого не вийде. І головне, що ніxто нікого не примушував - всі знали, що роблять для себе!", - кажуть у селі.

У селі також відбулося піднесення, мешканці відчули радість від спілкування та спільної роботи. Тобто утворилася активна громада, яка готова для подальшиx зрушень. І це також було однією з умов угорського гранту.

Нині на сайті у мережі можна подивитися як і на що використовувалися кошти, скільки часу витрачено, скільки людей було задіяно тощо.

Наприклад, площа Вашар (Вашар-тер). Покладено 117 метрів асфальту. І все це в рекордно короткі терміни (4 дні) і рекордно низького рівня ціни за квадратний метр - всього 125 гривень! Витрати: 30 тонн асфальту - 39.000 грн., камінь та бетонування 9 куб.м - 2600 грн., цемент 2.450 кг - 4.655 грн., щебінь 33 куб.м - 8.910 грн. Транспорт - трактор, бульдозер - 11.000 грн. І подібний звіт - про кожну вулицю.

"Ми сподіваємося, що нашу ініціативу підтримують в іншиx населениx пунктаx і готові поділитися досвідом. Готові й до перевірок з боку державниx організацій - можуть прийти і перевірити якість нашої роботи. Я думаю, ми можемо по праву пишатися тим як економічно і ефективно використали ті можливості та фінанси, що були в нашому розпорядженні", - каже голова громадської організації. 

І ось ремонт закінчився, погляньте на результат тут.

Ріівно через рік Мukachevo.net вирішило поцікавитись станом дороги. Як виявилось вулиці В. Доброні, які селяни відремонтували самотужки, в ідеальному стані. Варто також зауважити, що "перезимували" відремонтовані дороги Великої Доброні добре

Дивіться також: Як закарпатське прикордонне село Велика Добронь стало прикладом самоорганізації для всієї країни

Коментарі

R
Robi

HOGY??????? цемент 2.450 кг - 4.655 грн

П
ПАРОМЩИК

ПОЛУКРОВКИ БЕРІТЬ ПРИМИР

P
Peti

Buszkek vagyunk ratok Nagydobronyiak. Megmutattakok, hogy az osszefogastol nincs erosebb dolog. Csak igy tovabb. Udv. Munkacsrol

К2
Калькулятор 2

ДО редакторів - ви шось із цифрами напутали!!? 117м2 не виходить 125 грнза м2??

22
2016.oktober 2.

Hajra Nagydobrony! Hajra Magyarok! Hajra Magyarorszag!

Р
Руснак

До Віталія. А ко боде робити, кіть усі бодуть контрольовати. Вы заколибали з тыма народныма вартами, самооборонами....Бандюки то все. Се "великорузумні" майдауны аргументовуть:"Пишіть скарги, контролюйте, домагайтеся свого." Бляха, у бандітськуй державі,домагатися? Не рубіть із нас дурных. Всі той хвалять добронцю.Во первых, то мадяри помогли мадярам,через фонд. По дроге, та се на року олігархам-бандітам. Вни красти, а наруд най саминький за себе збає. А їхні проплачині "приспівалы" возводять то у ранг патріотизма. Треба не асфальтовати, а головы розбивати!!!

М
Містний

Ви обговорюєте тему ямок а хіба мало ям на дорогах України ЯКІ ОБСЛУГОВУЮТЬ АВТОДОРИ і чи багато випадків ви знаєте що водій попавший в аварію за поганого стану дороги відшкодував свої збитки- а добронці молодці показали неспроможність влади а також іншим громадам що щось можна міняти-і я впевнений що вони провели і сесію і все узаконять і хочуть щоб їхні діти жили в кращих умовах-МОЛОДЦІ

О
О

Вот,откуда у Нас появились "мастера"по изготовления окон пластиковых,дверей,"крышеремонтники"покажите мне хоть одно СПТУ по этому профилю-"система"нанимает "правильных"мастеров-и фирмы,которые знают деление,а Мы потом "этим"пользуемся,алкашня-шабашня-свободонаемная,Нам "это" сделает,Мы этим пользуемся,оно ломается-течет,НО "система"знает,что сделано правильно и при беде будем виноваты только Мы.когда у нас доделывали ремонты дворов,нормальные работяги разбежались-их "кинули",так в конце явились ромы и с энтузиазмом все "правильно"доделали,теперь у меня в доме и во дворе в канализация полная и течет в подвал(Закарпатская 2"барва" магазин),в подвал течет а магазины работают 4 продуктовых из них,Но сделано все "правильно",если траванетесь,то залитый подвал тут ни причем-это Вы сами с лужи пьете,потому,что система не могла ошибиться в проффесионализме ими выбранной фирмы,им же столько отвалили,Ох можно долго про все писать,Люди с Доброни молодцы честь им и хвала попробуем порвать "систему"

О
О

Правильно пишет 777,дорога не у себя во дворе-дорога для всех,и всякие бензовозы по ним тоже поедут...,и если будет беда-вспомнят все(а "они"будут стараться),добрый труд вышел дешевле,без тех.доки,Мы то знаем,что люди в Доброни,сделали для себя лучше и с лучших материалов-Они молодцы-Они показали многим,что они громада!,НО это плевок в "систему" и "система" им не простит,"систему"не "подмазали"на систему какнули и вся эта"система"будет их потом рвать...Мы же Все знаем,что без газового,нельзя было ставить котлы-плати,новые двери,окна-сертификат-фирма"правильная"установщик,даже абсурд врачей(в этой"моей"аптеке самая не подделка лекарства)там покупать надо и чек желательно-типа проверить не переплатили ли Вы этой "нехорошей" аптеке,что б Я знал сколько мне "врачу"сегодня капнуло в "правильной"аптеке. Да, все Мы хорошо знаем и делаем свою работу,но система срется..."Системе",то можно,пригласить "правильную"-тупую фирму,что б сделала парки,площадки детские,карусели непонятного происхождения

В
Виталий

Для всех диванных критиков. Громада села супер. Дай бог в каждое село таких людей. А по поводу денег выделяемых на дороги которые разворовываются. Нужен просто народный контроль Так как деньги разворовывают на всех стадиях: завышенная цена на закупку материалов - это раз, недогруз АБЗ - это два.Работа спустя рукава - это три. На убогой технике - это четыре. На 1 дор рабочего приходится 5 чиновников дор службы и все получают зарплату + хотят иметь "левак".

В
Виталий

Для 777. Есть дороги находящиеся в коммунальной собственности, т.е. ремонтирутся за счет бюджета села, пгт или города. Решение по их ремонту и выделению средств принимает сессия местных депутатов. Если с руководством села решен вопрос по приемке объемов и качества выполненных работ - все. Все претензии не радивого водителя разбившего авто из-за ямки будут разбираться в суде, где ответчиком будет ЖКХ села.

З
Закарпатец

777 - я с Вами полностью согласен. Самостоятельно выполненные работы могут послужить поводом для различных судебных исков.

7
777

Я шановний живу на одній з вулиць Мукачівського району яку ремонтують нараз коли зійде сніг,і перед ним тоже.А вам я хочу дати чисто людську пораду,оформте ваше покриття і вашу роботу в юридичному плані,поясню чому.Ви зробили ремонт на дорозі районного або обласного значення,а не в себе в дворі,пройде час і можлива тока ситуація.Через два роки по вашій вулиці буде летіти венгр з паспортом і машиною теж венгерською попадає в яму на вашому асфальті розбивається в друзки.Відповідно любий венгерський адвокат докаже як два пальці об асфальт ,що ви не мали право укладувати це дорожне покриття,і яким чином ви йог там поклали...В Німечині даже розетку ,і кран не маже встановити власник бо вразі чогось витрати на страховку покриває особисто..ітд.І відповідно всі благі ваші наміри зійдуть на фуч..

Ю
юлій

колись у 80-ті роки ми тоже скидувалися вулицею на проведення газу, води, каналізації а потім асфальтували. У комуністів гроші були лем для вояків та пентагон і черьомушки. А руснаки Росвигова, кіть шось хотіли, мусіли самі робити. Дорожній збір тепер 1,12 грн з літра. Легко порахувати скільки хто дав автодору. Обов"язково голові села вимагати від ОДА компенсації.

22
2016.oktober 2.

HAJRA NAGYDOBRONY! HAJRA MAGYAROK!

N
Nagydobrony

ДО 777 -Путь ми зробили собі а ви жийте хоть у гнойови а отчот найсобі забють у г-ю

22
2016.oktober 2.

Hajra Nagydobrony! Hajra Magyarok!

О
О

Как облрада принял мараторий на повышение тарифов,когда на всех сайтах комунальных,тарифы подняли,зачем депутаты собираются,принимают,им деньги платят-а на них плюют,ДЕТСКИЙ САД БЕЛОЧКА, Сайт,пожалуйста займитесь делом и объясните людям-ЕСТЬ ПОВЫШЕНИЕ ИЛИ НЕТ,перестаньте быть бабками с "зеленого",кто че тявкнул то и пишите,ну не будьте "детьми",Вы хоть 9-ть классов кончили,НУ ржать а не темы,спуститесь на землю в наше Мукачево,Ваша инфа отвечает хоть какой-то истине,ну Вас же читают взрослые люди,им не нужно переписывать новости с интернета-это никому не интересно.ПРО тарифы дайте,пожалуйста ясность

7
777

Укажіть що люди за свій кошт можуть укласти асфальт та через два роки всіх у обовязковому заставлять путі ремонтувати.Бо у нас дурноє діло не хитроє чилядь заставити путі ремонтувати,при відсутністі такових.Я думаю що область всерівно спише гроші на ці покриття і поставить ці зробленні кілометри в отчот ,пригрозивши селянам технічним регламентом по ремонту доріг.А хлопці молодці ,а куда гроші з податка на бензин 10 гр. з літра йдуть дуже цікаво???????

А
андрій

браво ,досвід необхідно розповсюджувати , їдемо вчитися ,всі перестороги дурниця ГОЛОВНЕ РЕЗУЛЬТАТ М О Л О Д Ц І

З
Закарпатец

А теперь их оштрафуют за несоблюдение технических стандартов

О
Олексій

да уж, такое впечатление что державное управление и прочие гос структуры создаются чтобы воровать деньги из бюджета, и конечно ни на дороги ни на что другое денег не хватает, их просто нет. Поэтому и тарифы в три раза дороже чем люди сами сделали, чтоб больше можно было украсть...

П
ПАРОМЩИК

А ДЕ ГРОШИ ЯКИ ДОБРОНЬЦИ НА ЗАПРАВКУ ДАЛИ ЯК ДОРОЖНИЙ ЗБОР ТА ЩЕ НА КОМБАЙНИ ТА ТРАКТОРИ ЯКИ ПО АСФАЛЬТУ НЕ ЙИЗДЯТЬ НИКАЖУ ШТО ПИШЛО ЗАГРАН А ДОР ЗБОР УПЛАЧЕН ТУТ ДУМАЙТЕ

Р
Русин

Молодці. Приклад брати треба однозначно всім закарпатцям і українцям... Ну і висновок очевидний - дороги Донбасу після приходу туда руської допомоги (руського міра) - решето і дири, війна і голод. Дороги західної України, в даному випадку В.Доброні, після приходу європейської допомоги та європейської ментальності (чиновник або організатор відчитується за кожну копійку а народ контролює і бере участь в житті держави) - це відремонтовані дороги, садочки, школи, лікарні. А до тих, хто тут язвить на рахунок якісті робіт є питання - а ви щось хоча б подібне зробили, а може краще зробили... напишіть ми за вас порадуємося, чи просто сидя на дивані зручно критикувати?

К
калькулятор

Витрати: 39.000 + 2600 + 4.655 + 8.910 +11.000 = 66165 а 117 метрів X 125 гривень = 14625 пи.доболята

В
Васька

Дайте но адресу сайту, бо бачу же ніхто не може його допроситись. А ще питання: яка товщина асфальту - щоб визначити ціну? Яким чином вкладався асфальт (асфальтоукладчиком чи вручну) і про каток для асфальту ніц не сказано тілько трактор і бульдозер - висновок: ті хлопці сильна конкуренція арм'янам, які замість катка ногами задопкують тотой асфальт. Ше цікаво, шо вони з асфальтом бульдозером робили - ніяк не могу збагнути, бо трактором певне возили тотой асфальт, хоць терміни дуже стислі, а трактор дуже маленький на знимці показано! Хтів би м подивитись на той асфальт, шо то воно вийшло - бо звіт вийшов ше смішніший ніж автодорівский. А шо буде з асфальтом, коли по нему фура 40 тонна пройде з бураком чи камінцями???

О
Оксана

Супер, молодцi! Дуже гарний приклад для нас всiх.

PK
Peter Kemenyas

Super!!!!!! Molodci! Cikavo 4oho Korrespondent ne publikue taku novinu? Napevno bojatsa! :)

П
Павло

"слід було створити власний сайт або спільноту" - яка адреса сайти чи спільноти? Дякую

П
Петро

Люди звістно мудрі,а ось ті політикі нажаль є звичайні паразити суспільства.

S
SlaventiyUA

Спрашивается нах то государство и тем более платить такие огромные налоги ему и его нахлеюникам?? возвращаемся в прошлое..

Р
Руснак

Вася, ваш нарід з розуму зыйшов!

В
Василь

Понад 90% жителів того села - угорці. А тепер подумайте наскільки то працелюбніший і кращий нарід за нас. Українські ж села в занепаді, занедбані і засрані, а люди спиваються від безробіття. Фермери, навіть тим хто гарує, платять копійки. Соромно і прикро!

Т
Тарас

Молодці! нічого і сказати

О
Олег

За ініціативу 5, а за виконання 3. Бо так само, як і укравтодор - ніяких водостоків: дощем буде розмивати. але тим не менше - молодці.

А
алібаба

молодці ! залишилось тільки укравтодору списати кошти

Л
лем

забиирайте закарпаття в мадярщину i буде вшитким добре

Р
Руснак

Добре льоди зробили. Айбо нашым злодіям се на року. Вни красти, а наруд ци сусідовы най ремонты роблять. А пак кажуть люби Україну, а Мадяри то окупанты. Паранно.Ще момент, а де гроші із каждого літра бендзину, што має іти на путі? Добре бы было обы наруд тых злодію потряс!

PM
Polumjar Mitry

U moho dida v seli, liudy tak zrobyly sce v 90-ch rokach. I to bidna zytomyrsska oblastt. Ja dumau sco toj ukravtodor vzahali nepotribna stuka! Znacno vyhidnise i jakisnise, koly hromady/municypalitety sami obyrautt pidriadcyka i sami zbyratymutt hrosi na budivnyctvo dorih, jak to je v billsosti cyvilizovanych krain!

Р
Руснак

Йовшко, добре так мудровати, коли рядом Мадярщина. А в руснаку ко рядом? Най нич никажу.

І
Іван

Молодці !!!

ЙР
Йожеф Раті

Извинюсь за грамматические ошибки в написанном ниже ... На українському була-б ще більше помилок

ЙР
Йожеф Раті

Позвольте мне сделать несколько замечаний. В публикации ошибочно указано ... - качество и стоимость дороги Сделани или делается 7 участков по 100-140 м. Это только 10-15% всего обема. Асвальт, как видно на фото, прокладено в межах литого бетонного бардюра на твердую каменную основу !!! Люди стоят себе !!! Последний участок, благодаря набранному опыту стоило только 125 грн./m?. Участок, где была основа и ненадо было бардюра лить обошлось всего 87 грн./m?. Это все благодаря работе жителей села. - Кто хочет знать о событий, может это сделать на Фейсбуке https://www.facebook.com/NagydobronyInnovacio/?fref=ts Люди сами могут следить ва полученные средства и за все растраты. И открыто расказать свое мнение, предложить свою более перспективную пропозицию.

ЙР
Йожеф Раті

Позвольте мне сделать несколько замечаний. В публикации ошибочно указано ... - моё проживание Жил, живу и намерен жить в Украине... - мой роль Даю всевозможною помощ цивильной организации в достижении целей, но 100% работу в организацию вложил Ференц Нодь, все что достигнуто - это благодаря ему и жителям села.

Б
Бартко

Но, най типирь кось із влади лем пискне, што добронці - сепаратисти,- пірву го. Велика Добронь - горжусь вами.

В
Варош

На богонька ми годуємо тих неробів у райдерадміністраціях ?

Г
Гройсман

Молодці, но якість канєшно дуже інтересно поникати через 3 роки!!

А
Асфальту

сайт організації є у мережі Фейсбук

0
007

Не за горами то время, когда роды сами принимать будем.

D
dobrony

Картини були вкрадені, не питаючи вас, якщо ви пишете і назад до джерела!

P
Prorock

Я ні на що не намекаю, але мені здається що цей асфальт продержиться набаго довше ніж то що кладуть автодорівці, так у мене таке питання: - для чого людям така влада(метам , лікарям - заплоти, учитилям заплоти, пожарним заплоти) а толку ноль...???

М
мукачівець

Мадяри завжди були дуже працьовиті люди, молодці!

А
Асфальт

Шановна редакція а де адреса сайту організації?

М
Мукачівець

Влада з наррдом ))) а пак говорять ож мадяри недобрі ))) а тепер всі факти на лице шо зробила україна для Закарпаття ))))

Й
ЙОУШКО

МАДЯРИ Є МАДЯРИ БЕРІТЬ ПРИКЛАД РУСНАКИ!

Л
лоци

важно аби до налоговойи зробили асфальт

Ю
Юрий

Нахрена кормить кучу чиновников ,можно и без них обходиться.

С
Савич

Молодці добронці ! Це працьовиті, щирі і привітні люди. Знаю це із особистогожиттєвого досвіду.

ДП
До Перехожий

Щоб примножити у своєму кармані 2/3 з бюджету мінімум!! Усі без виключення хто коли-небудь був, є чи буде при владі

ДП
До Перехожий

Хах :)))) А ти думав наші "слуги народу" рвуться у ратуші, облради, райради і верховну раду, щоб служити народу? :))))))

П
Перехожий

Виходить, що у держави 2/3 коштів зникає???

АТ
Артём Тимченко

Умнички

Читайте також