Податок на заробітчан: українців, які працюють за кордоном, зобов'язали подавати звіт до податкової

33
31

Українці, які працюють за кордоном, повинні сплачувати внески до Пенсійного фонду України. Ці відрахування зараз добровільні, але вже було кілька спроб зробити їх обов'язковими.

Також минулого року глава Державної податкової служби Олексій Любченко, що з всіх доходів, які надходять від українських заробітчан мають бути сплачені податки.

Заробітчани зобов'язані декларувати закордонні доходи.

А на початку лютого 2021 року кілька сайтів органів ДПС, зокрема на Івано-Франківщині розмістили роз'яснення про те, що іноземні доходи, з яких сплачені податки за кордоном, в Україні не оподатковуються, але мають бути задекларовані!

"Громадянам, які отримували доходи за кордоном, а це в основному стосується заробітчан, і які сплатили податки за межами України, не доведеться платити податки ще раз - у разі якщо з країнами, де вони працювали, підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Таким громадянам необхідно буде лише до 1 травня 2021 року подати декларацію про майновий стан і доходи і зазначити суми отриманих доходів" - повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Згодом ці рекомендації пізніше таємниче зникли з офіційного сайту державної фіскальної установи.

Заробітчанам пропонувалося отримати від державного органу країни, де отримувався дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Далі цю довідку слід ще легалізувати у відповідній закордонній дипломатичній установі України.

Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан i доходи.

Окремо вказується, що іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

700 заробітчан намагаються повернути в Україну безвідсотковим кредитом.

В уряді України вирішили, що заробітчан можна повернути якщо надавати їм безвідсотковий кредит для відкриття власної справи.

Громадянам, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, вирішили надавати 150 тисяч гривень. 27 січня на засіданні уряду схвалили відповідний проєкт закону.

Як пояснюють урядовці, реалізація проєкту стимулюватиме повернення в Україну трудових мігрантів та утримання їх від повторної еміграції, а також заохочуватиме їх інвестувати зароблені кошти.

Передбачається, що отримати такий кредит зможе кожен громадянин України, який офіційно працював за межами країни не менше одного року. Державна допомога має бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Якщо страховий стаж в Україні у заявника менше десяти років, то державну позику треба буде повернути протягом наступних п'яти років.

Фінансувати програму планують за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Утім самі заробітчани вважають, що ситуацію з міграцією українців такий законопроєкт не змінить.

Люди не дуже довіряють державним програмам. Заробітчани готові сплачувати податки за кордоном і розраховувати потім на пенсію, яка є значно більшою, ніж 1700 гривень, як їм обіцяють в Україні.

До того ж, у проєкті закону йдеться про те, що програма підтримки трудових мігрантів потребуватиме з держбюджету 108 мільйонів гривень. А, відповідно, скористатись нею зможуть приблизно трохи більше 700 осіб на всю Україну!

35 років стажу: Заробітчан закликають подбати про пенсію в Україні

Утім в уряді все ще прагнуть залучити до пенсійного страхування все працездатне населення.

Тому заробітчанам пропонують добровільно оформлювати угоди на внески до Пенсійного фонду. Зокрема пропонують почати сплачувати внески із-за кордону й упродовж року оформити відповідну угоду. Або укласти договір з підприємством, де працюєш - аби воно самостійно платило пенсійні внески за свого працівника-українця.

Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики України розповів, що деякі українці, котрі працюють офіційно у Португалії, Іспанії та Польщі вже відраховують внески до Пенсійного фонду. Щоправда конкретної цифри не вказав.

Утім за його словами питання це не вирішує, оскільки багато людей працюють за кордоном неофіційно. Шамбір закликав не зволікати: "Ігнорувати страхування не варто, бо свого часу заробітчани претендуватимуть на українську пенсію".

Як відомо, згідно з законопроектом про пенсійну реформу, особам, котрі матимуть менше 15-ти років трудового стажу в Україні, пенсію взагалі не платитимуть. А призначать лише державну соціальну допомогу, яка буде ще меншою, ніж мінімальна пенсія.

З 2028 року для отримання пенсії за віком (у 60 років) треба буде мати мінімум 35 років страхового стажу.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

В
Вова

Верховна рада Украины Ст. 13 Устранение двойного налогообложения. 13.1. Доходы получение резидентом Украины из источников за пределами Украины, учитываются в полном объёме.

Р
Рома

А как это понимать, ты, платишь налоги с зарплаты в той стране, в которой работаешь, и тебе ещё нужно в Украине налог платить

ТС
Тот самый Вова

Ну хоть мнение совпадает с центром, но то, на чем вы разговариваете, очень тяжело понять

Л
Ломпер

Най удціцавуть єден уд другого ай промкнуть!

В
вася

а ще ми зобовязані кожен день вам давати в рот щоб не розслаблялися.

П
Петах

І нащо вам то? Свого мена не маєте?

П
Петах

Туй много ко моім іменем підписуєся, ужись 10 року жию у Треплостані, і собутильників своіх забрав оби боло з даким квасити

ПД
Петах до того ко ся підписує моїм іменем

То ти брехач єден, а я 10 год жию у Америці, в штаті Південна Балаболія!

П
Петах

Я настоящий Петах а не самозваниць - 20 год дай Будда жию у Китайове

П
Петах

Нич не берую тото прочитати бо по не нашому не розуміву нич боло боло штрімфля штрімфля

П
Петах

І шо то значить?

П-
Петах - диванний гражданін міра =)

Lookup_Source: http://www.mukachevo.net/ua/news/view/2340876 Site_Comment ID lookup: #10 Site_Comment alias name: Петах Comment date: 16.02.2021 11:46 Username IP Address: 18.214.55.16 Name: AT-88-Z Handle: NET-18-32-0-0-1 IP_Range: 18.32.0.0-18.255.255.255 Org: Intertelecom_UA Org Handle: AT-88-Z City: SVALYAVA Postal Code: 89300 Country: UKRAINE

ДН
до нижнього брехача

http://www.mukachevo.net/ua/news/view/2046713 [b]Петах до того, ко ся подписує моім імям[/b] Я уже наборе 10 років в словакіі живу а на Україну хожу лем цімборову а родичу увідіти. А живу як чулувік і нивчуму субі не отказуву. А вас сношавуть а ви руку Кремля глядаєте... Трепло, ти вже визначся де ти жиєш!

ПД
Петах до нижнього

Я жив й живу в Чехии. Жаль,що туй хоть ко годен ся моім іменем підписувати

У
Ужгородець

>Влада не робить нічого хорошого для України >Но та зроби ти, заплати податки >РАГУЛІІІІ, ЗАПЕРЕВАЛЬЦІ, СИДОР, ГЕЦКО, МАҐОЧІ!!!! Дегенерати, ви вже прославились як даунбасня 2.0, що туйкить, що в Європі, нащо ви ще більше ся позорите?

П-
Петух - обсикане трепло

Цитати цього алкаша за різні періоди: 05.09.2020 21:13 "Я уже наборе 10 років в словакіі живу а на Україну хожу лем цімборову а родичу увідіти." 13.10.2020 08:58 "Я живу в Чехії. Кідь ся люди подписувуть моім чесним ім'ям, а пишуть дурниціто іх проблеми" То який ти чесний "чулувік"? Ти тупороге малограмотне всрусунське дупло, яке шкериться по гідівським кабакам.

ПД
Петах до нижнього

Не завідуй чулувіче. Іди ся усповідай, стане ліпше Я чулувік чесний і чесно плачу налоги. І вижу ош з них ся дашо робить а не крадуть ушитко

П
Петах

Я уже 10 років в Брехляндіі живу а на Україну хожу лем цімборову а родичу увідіти. А живу як чулувік і нивчуму субі не отказуву і заробляву 100500 євро в сутку і налоги нигда не платив і не бду лем бем вем

N
nrg

Я не буду туй нич робити, бо компютор не знаву, англицьку тоже, пояснити никому нич не можу, дисциплина - я ненавижу тюрьму, ледва чатаву и пишу, і зп у 10000 то мені мало. Я хочу файну машину, там на чахох ми добре, бо ся і напити мош, а длма жона не дає

N
NRG

Держава винна у тому, що не забезпечила своїх громадян на конституційне право на роботу, змусила їх їхати за кордон на заробітки, і не важно як там вони працюють, офіційно чи ні. Тому вина впершу чергу на владі. Для поповнення " пенсійного фонду" потрібно щоб тут створювалися робочі місця з європейською зарплатою, сплачувалися у повній мірі податки, і тоді все буде гаразд. А так як у нас сьогодні, я не дивуюся, що всі заробітчани скрутять дулі в бік злодюжок.

О
Олег

До taras77 20-30 років робити нелегально неможливо! Поліція не дрімає

П
Петах

Я плачу налоги за границьою, я тут лікуюся і туй я буду мати пенсію. Нащо мені платити дармоідам? Ідіть у гузицю

T
taras77

Правильно з того боку, що наші люди виїжжають на заробітки без оформлення документів, тобто більшість не платить податки ні за кордоном ні тут. Працюють так по 20-30 років, приходить пенсійний вік і ходять матюкаються, що їм пенсію не призначають! Хочуть жити гарно не сплачуючи ні копійки податків, а ще їм держава щось винна!

М
Марія

"За даними Нацбанку, обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну з-за кордону в грудні 2020 року склав $1,13 млрд..." Єврофонд в 2020 році позичив Україні 1.2 млрд євро... Заробітчани підтримують економіку України не гірше, ніж позички, які колись треба повертати. Не через чудове життя люди залишають сім'ї і йдуть у світ працювати. Надіюся, що стаття фейкова, а інакше - цинізму влади немає меж!

Б
бандерівець

ще ніколи країною не керували такі всрані дилетанти... замість боротись зі схемами і скрутками всередині , вони починають воювати з прямими інвесторами- людьми, які працюють за кордоном і тим самим забезпечують приплив понад 10 млрд. євро прямих валютних надходжень

Б
бандерівець

РОмаріо-ПЕДрушкін, в мене с цьому випадку лише одна проблема- якто не простудитись на твоїх похоронах.

С
сергей

Уже не знают за что бы ещё содрать,что только не выдумывают.

E
EU

Хто працює за кордоном то там і платимо, бо вони нам дають можливість заробити) А Україна нехай впершу чергу людям надасть роботу а потім хай так беруть податки) І ніхто то небуде платити , іти за кордон працювати , а їм платити, то одне уже небуде

Д
Дідо

Вже 20 року роблю у чехах. Там знимавуть з мене налоги. А вертавуся на Україну та хожу ревкаву де файні дороги.

Ц
Ціґань

з одного боку правда. усі ко проробив за границьов по 30 років і туй берут пенсію. а з другого боку, як робити и жити на украині за 5000грн?

М
Мацкаль

Ось така сказочка малятка. Ю.П. привет.

Читайте також