Центральні пилососи: Як це працює?

55
0

Вперше вбудований пилосос (центральна система пиловидалення) була запропонована покупцям в Канаді в 1957 році. На сьогоднішній день це актуальна і необхідна складова сучасного простору для життя, роботи і відпочинку. Центральна система пиловидалення є повноцінною альтернативою традиційним (переносним) пилососів. Вона вже не відноситься до звичайних приладів побутової техніки, а до інженерних мереж будівлі.

Вбудований пилосос являє собою пневматичний механізм, до якого входять:

силовий агрегат (сам центральний пилосос)

Принцип роботи силового агрегату той же, що і в звичайних пилососах. Він засмоктує повітря разом з пилом і сміттям завдяки потужній турбіні електродвигуна. Потім це повітря очищається і від того, і від іншого і викидається з агрегату за межі житла. Корпус агрегату скомбінований з хромованого металу і алюмінію, або оснащений ємністю для сміття з небиткого пластика для вологого прибирання. може розміщуватися в гаражі, коморі, в підвалі (рекомендується, щоб приміщення було опалювальним); винос центрального блоку з-за меж житлового приміщення забезпечує в першу чергу відсутність шуму під час прибирання;

Системи фільтрації

Циклон. Мабуть, найбільш поширена з них. Втягнуте мотором в пилосос брудне повітря закручується в спіраль, в результаті чого частинки пилу, що надійшли з ним, відкидаються до стінок, де вони втрачають швидкість і осідають, а нагромадившись в достатній кількості, сповзають вниз - на дно сміттєзбірника. Кількість вловлюваного пилу близько 96%. Фільтри циклонного типу відрізняються дуже малим повітряним опором, причому не залежних від ступеня заповнення сміттєзбірника. Для споживачів це означає, що продуктивність стаціонарного пилососа залишиться незмінною при будь-яких умовах роботи. Досить великий обсяг сміттєзбірника (до 40 л) дає можливість видаляти з нього пил і сміття не після кожного використання, а тільки тоді, коли він заповниться цілком. На корпусі пилососа є панель, що інформує про його стан в даний момент.

Циклон плюс додатковий самоочищається фільтр . Деякі моделі не обмежені застосуванням в якості системи фільтрації тільки циклону і встановили додаткові самоочисні фільтри. Наприклад, в моделях Soluvac встановлений додатковий тканинний фільтр тонкого очищення - він захищає від пилу двигун, вловлюючи ще близько 3% пилу, на вихододі ж залишається всього близько 1% дрібних невидимих частинок. Оскільки в міру засмічення фільтра продуктивність агрегату знижується, для зручності роботи їх роблять самоочисними. Спеціальний механізм періодично струшує тканину, не даючи пилу повністю забити пори. Тканинний фільтр заміни не потребує і служить протягом усього періоду експлуатації пилососа.

Циклон з можливістю комбінованої прибирання води і сміття . Моделі даного класу в добавок до системи циклон призначені для комбінованого всмоктування пилу і води. Промислова якість встановлених двигунів забезпечить надійну роботу. Передбачений антибактеріальний фільтр дозволить підтримувати високу потужність всмоктування на весь період роботи. Також агрегат дає можливість періодично промивати трубопровід водою з миючим розчином.

Циклон плюс автоскиданням в каналізацію . На відміну від представлених на ринку систем автоматичний пилосос сам скидає сміття з контейнера в каналізацію. Пил і сміття надходять в центральну установку проходять фільтрацію з водою, після чого у вигляді брудної води скидаються автоматично в каналізацію, а струмінь очищеного повітря викидається за межі приміщення. При правильній експлуатації користувач довгий час може не відкривати контейнер пилозбірника і повністю уникнути контакту з пилом і брудом. Застосування системи циклон і спеціального водяного фільтра дає можливість виключити з його конструкції механічні фільтри. Husky представляє моделі Pro300 , Pro400, Pro500, Pro600 із запатентованою системою (циклон Н2О).

Схеми очищення без циклону. Ну і звичайно ж, у продажу були і залишаються моделі, в яких повітря очищається за класичною для мобільних пилососів схемою. Стандартно встановлено тканинний фільтр-пакет ємністю від 10 до 35 л (в залежності від потужності). За заявою виробників, такий фільтр збирає 99% пилу і тільки близько 1% самої дрібного пилу видаляється з вихлопом. Компанія Husky забезпечила модель Eco COMPACT, тканинним одноразовим фільтром, що в поєднанні з компактним, але потужним двигуном дозволило створити найкомпактнішу на сьогоднішній день модель вбудованого пилососа.

Елементи системи трубопроводів

Повітроводи. Це пластикові труби діаметром 50 мм і фітинги різноманітної форми, виготовлені з пластику зі спеціальними добавками, що знижують ймовірність утворення статичного заряду (завдяки цьому частки пилу не налипають на внутрішні поверхні повітроводів). З'єднання деталей проводиться за допомогою спеціального клею. За зібраними таким чином трубопроводах і здійснюються всмоктування і вихлоп. Слід мати на увазі, що довжина трубопроводів і їх розгалуженість обмежені потужністю силового агрегату.

Пневмоклапан (пневморозетка). Вмонтований в стіну або підлогу пневмоклапан зовні виглядає як звичайна електрична розетка, але, на відміну від неї, має гніздо для приєднання штуцера прибирального шланга і електричні контакти. З тильного боку до розетки підводяться пластикові повітроводи, по яких пил транспортується до силового агрегату. Після підключення шланга в розетку, натиснувши вимикач на рукоятці силовий агрегат отримує команду почати роботу. Розрізняють настінні і підлогові пневморозетки. Останні більш плоскі і виготовляються тільки з металу. Кількість розеток диктується міркуваннями зручності і розраховується приблизно формулою: 1 шт. на 50-70 м 2площі збирання (при певній довжині шланга збиральна насадка повинна діставати до будь-якої точки простору). В результаті може бути встановлена одна розетка на кілька кімнат, по розетці в кожній кімнаті, а в великих приміщеннях - кілька розеток.

Пневмосовок. Зовні він нагадує вузьку щілину в стіні. До нього також проведено воздуховод. Досить просто змести сміття до того місця, де знаходиться совок, і натиснути ногою «педаль» на його корпусі. Совки особливо зручні на кухні, в коридорі або передпокої - там, де утворюється найбільше сміття, бруду і пилу. Монтується пристрій на рівні плінтуса в стінах, цокольному просторі кухні або вбудованих шаф.

До речі, широкий асортимент різних по дизайну і кольору розеток і совків дозволяє підібрати підходящий варіант практично для будь-якого інтер'єру. Так що естетика вашого житла ні в якому разі не постраждає.

Система управління. Разом з трубопроводами монтуються керуючі кабелі (напруга - 24 В), що з'єднують силовий агрегат з пневморозетки і совками, -вони використовуються для дистанційного включення і виключення силового агрегату.

Вивідний пристрій (пневмовихлоп). Очищений від пилу і сміття повітря відправляється за межі житла по відвідному трубопроводу, під'єднується до труби вихлопу агрегату. Пневмовихлоп візуально схожий з пневморозеткою, він відкривається під напором повітря. Вивідний пристрій, як правило, встановлюється на мінімальній відстані від силового агрегату до 3м.

збиральні приналежності

Збиральний шланг.
Легкий гофрований шланг довжиною від 7 до 15м виготовляють з матеріалу, який не боїться скручування і здавлювання і не схильний до зламу. Довжина шланга визначається площею прибирання від пневморозетки. Найбільш популярна довжина 9м. Шланг може пропонуватися в декількох модифікаціях: без будь-яких кнопок, з кнопкою включення. На наконечнику рукоятки знаходиться регулятор розрядження.

Аксесуари для прибирання. У збиральний комплект може входити до дев'яти предметів:
- збиральний шланг з вимикачем на ручці (On-Off);
- телескопічна трубка;
- класична насадка для підлоги;
- насадка для чищення корпусних меблів;
- насадка для чищення м'яких меблів;
- кріплення телескопа;
- насадка для щілин;
- металевий кронштейн для шланга;
- насадка для чищення стін і підлоги;

Пропонуються і інші збиральні комплекти.
- набір «Преміум» в комплект якого входить чохол для шланга і турбощітка,
- гаражний комплект складається з мінімальної кількості насадок і простого шланга без управління.

додаткові аксесуари

турбощітка. Мала для м'яких меблів або велика для підлоги, призначені для глибинної ретельного очищення з вибиванням килимів і килимових покриттів, м'яких меблів, сидінь салону автомобіля і т.д.

сепаратор. Для прибирання каміна і будівельного сміття. Він являє собою металеву ємність з додатковим шлангом. Щоб провести прибирання, необхідно вставити шланг від центрального пилососа в спеціальний отвір в сепараторі. Після включення пилососа великі частки осядуть в сепараторі (він також працює за принципом циклону) і навіть не потраплять в систему повітропроводів. Дрібна ж пил піде в центральний агрегат для подальшого очищення. Пилососити камін безпосередньо без використання сепаратора забороняється.

чохол для шланга. Забезпечує додатковий захист меблів і предметів інтер'єру від пошкодження в процесі збирання.


Переваги та недоліки центральних пилососів:

Центральний пилосос дозволяє зробити прибирання більш ефективним і комфортною, щоб почати пилососити, необхідно вибрати відповідну насадку, під'єднати до збирального шлангу (довгої 7м, 9м, 10.5м або 12м) і вставити його в пневморозетку.

Переваги такого агрегату:

  1. потужність всмоктування більше;
  2. споживає менше електроенергії;
  3. ефективно видаляє пил і мікроорганізми, оскільки втягнутий повітря викидається на вулицю, а не повертається назад в приміщення;
  4. відсутність шуму під час прибирання;
  5. зручний, так як немає необхідності переносити його з кімнати в кімнату, переміщається тільки гнучкий шланг.

Недоліки у цього обладнання також є, і перший з них - централізована система пиловидалення обійдеться дорожче звичайних пилососів. Рекомендується також встановлювати центральний пилосос на етапі монтажу інших інженерних комунікацій (водопостачання, опалення), ідеальний варіант - проектування системи центрального пиловидалення на стадії розробки проекту будівлі.

Але всі ці недоліки не зрівняються з комфортом, зручністю і перевагами, які ви отримуєте при використанні вбудованого пилососа.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також