Відійшов у вічність єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік

9
8

Про смерть владики Мілана повідомили в Мукачівській греко-католицькій єпархії.

У вівторок ввечері, 14 липня, на 68 році життя пішов у вічність єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

Єпископ-помічник Ніл Лущак повідомив, що причиною смерті владики Мілана Шашіка став відірваний тромб.

Попрощатися з владикою Міланом можна буде в неділю 19 липня та в понеділок 20 липня.

Зазначимо, що 12 липня владика Мілан Шашік очолив Літургію у з нагоди храмового празника Апостолів Петра і Павла у с. Верховина Бистра Великоберезнянського району.

Редакція Mukachevo.net разом з вірниками греко-католицької церкви глибоко сумує у зв'язку із втратою владики Мілана. Хай Господь упокоїть його душу.

Довідково. Владика Мілан Шашік Народився 17 вересня 1952 року в Леготі, Словаччина.

Після закінчення школи вступив до Згромадження Місіонерів. Вивчав філософсько-богословські предмети в Братиславській семінарії. У 1976 році прийняв священиче рукоположення. Виконував різні душпастирські обов’язки а також відповідальні служіння в Згромадженні.

19 серпня 1992 року приїжджає в Україну, на Закарпаття, у село Довге. Проводить пасторальну службу для словацької спільноти у Великому Березному, Кольчині, Довгому й Лисичові аж до 4 жовтня 1992 року. Між тим бере участь у перепохованні тлінних останків священномученика отця Петра Павла Ороса в Білках.

Із 5 жовтня 1992 року до 5 липня 1998 року працював в Апостольській Нунціатурі в Києві. Виконуючи службові обов’язки, об’їздив майже всю Україну, супроводжував Апостольського Нунція, перекладав. За цю працю в нунціатурі 9 жовтня 1998 року о. Мілана нагороджено Папським орденом “Pro Ecclesia et Pontifice”.

Після закінчення праці в Нунціатурі повернувся до Словаччини, де став настоятелем спільноти отців лазаристів у Банській Бистриці, директором новіціату. Викладав у Банськобистрицькій семінарії в Бадині. В цей час часто навідувався в Україну та допомагав у пасторації.

Із серпня 2000 року знову посланий на Закарпаття та призначений настоятелем спільноти отців лазаристів і парохом у Перечині для римо-католиків. Із двома співробітниками обслуговував ще й Тур’я Ремети, Оноківці, Гута, Великий Березний і Забрідь, а також і греко-католиків. У Заброді збудував новий храм.

12 листопада 2002 року папа Римський Іван-Павло II призначив о. Мілана титулярним єпископом Бононії, Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви із осідком в Ужгороді.

Після призначення Апостольським Адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії, 6 січня 2003 року владика Мілан Шашік отримав архиєрейське рукоположення з рук Папи Івана Павла ІІ.

17 березня 2010 року іменований єпархом Мукачівської єпархії. 24 квітня святково введений на кафедру в Ужгородському соборі Воздвиження Чесного Хреста.

Пропонуємо також переглянути матеріал Mukachevo.net: Владика Мілан: 35 фактів із життя очільника Мукачівської греко-католицької єпархії.

Коментарі

ЙБ
Йовжі бачі

Шкода! Най з Богом спочиває Владика!

М
Марія

Непоправима втрата для нашої церкви. Вічна память, Владико.

В
віруючий

Вічна пам*ять...

9
911

ВІЧНА ПАМ"ЯТЬ, ОТЧЕ....Скорбота і жаль - Ви були справжнім ОТЦЕМ ... Царство Небесне Вам...

Є
Євгеній

шкода... жаль... відійшла у вічність світла Людина - людина Світла....

І
Іван

Це велика втрата для Закарпаття! Вічная Пам’ять !

Р
Рррр1

В це важко повірити. Нас покинула неймовірна!!!! ЛЮДИНА. Вам навіть подумати важко які сили він стримував у рідному регіоні. Упокой його душу Господи.

М
М

Шок

Читайте також